in

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ОД 13 ДО 20 ДЕКЕМВРИ: Вагите ги мачат деловни дилеми; Стрелецот го следи период полн со љубовна динамика

ПРОЧИТАЈТЕ што ве чека следната недела на работа, во љубовта, дали ќе се сложувате со семејството и како ќе ви служи здравјето.

ОВЕН (21 март – 20 април)

РАБОТА: Вие сте опкружени со недоразбирања и конфликти. Најдобро е да избегнувате ситуации во кои донесувате одлуки. Ако сте учесник во сообраќајот во текот на вашата работа, вооружете се со трпеливост бидејќи ќе задоцните насекаде. Исто така, не одете никаде пред да го проверите возилото. Држете се настрана и од службените лица, најбезопасните ситуации можат да се комплицираат.

ЉУБОВ: Ве интересира некој нов и деновиве се обидувате да се фокусирате на тоа. Не се занесувајте со нови емотивни авантури, особено ако не сте се расчистиле со некого од минатото. Спомените што ве измачуваат можат да станат непремостлива пречка за нова љубовна врска.

ЗДРАВЈЕ: Умор.

БИК (21 април – 21 мај)

РАБОТА: Вие сте на прагот на промена што завршува една фаза од вашиот живот. Сепак, преминот кон новата фаза нема да се случи преку ноќ. Пред вас е контакт со личност која ви носи добри можности во животот, но и важни животни лекции. Без оглед на ветувачките околности, не жалете се затоа што ќе ја знаете целосната и вистинска слика само откако ќе го надминете првичното разочарување.

ЉУБОВ: Нешто недостасува во врската со саканата личност. Чувствувате дека атмосферата е променета и не знаете што е причината за сето тоа. Можеби сте биле премногу опуштени во минатото затоа што сте ја прифатиле љубовта како нешто што е сигурно и недопирливо. Посветете се на вашата сакана пред да биде предоцна.

ЗДРАВЈЕ: Малаксаност.

БЛИЗНАЦИ (22 мај – 21 јуни)

РАБОТА: Се чини дека само вие се обидувате. Иако повеќе сакате да најдете заобиколен пат за да заработите пари, подобро е да се потпрете единствено на своите способности, бидејќи успехот ве чека само на тој начин. Бидете внимателни, ве очекуваат тешкотии со властите. Транзитите на планетите ви даваат шанса конечно да ги реализирате идеите, кои досега биле погрешно разбрани.

ЉУБОВ: Од страв да не ја разнишате очигледната стабилност во врската, вие преземате одговорност за сè. Може да влезете во сериозен конфликт со некој близок затоа што погрешно ја проценувате ситуацијата. Нестабилноста во вашиот љубовниот живот исто така може да ја наруши рутината во вашата секојдневна работа.

ЗДРАВЈЕ: Несоница.

РАК (22 јуни – 22 јули)

РАБОТА: После прераспределбата на долговите, добивате неочекуван стимул од личност која досега не била пријателска со вас. Покрај тоа, транзитните аспекти на небото најавуваат неочекувани и присилни промени што можат да ве вознемират и исплашат. Не подлегнувајте на притисокот и не заборавајте дека секој крај на една фаза е истовремено почеток на друга.

ЉУБОВ: Врската со саканата личност мора да се дефинира. Свесни сте дека поминува една фаза од вашата љубовна врска и дека е крајно време да одлучите што понатаму. Можеби вашето двоумење доаѓа од премногу сериозен став за животот и љубовните врски воопшто. Опуштете се и уживајте во сегашноста.

ЗДРАВЈЕ Нервоза.

ЛАВ (23јули – 22 август)

РАБОТА: Атмосферата во вашето поле на работа станува напната. Ако ја прифатите ситуацијата, таа ќе се исплати во иднина. Сепак, избегнувајте инвестиции и финансиски трансакции затоа што можете да бидете жртва на измама. Тие ви доставуваат фактури од сите страни, затоа проверете ги сите затоа што некои од нив не се во ред. Само кога ќе помислите дека не можете повеќе да издржите, ситуацијата ќе се стабилизира.

ЉУБОВ Премногу сте напнати, па сè може да ви изгледа темно. Совет е да не се вклучите во какви било дискусии или дебати со саканата личност. Покрај тоа, транзитниот аспект што ве мачи овие денови опишува лаги, тајни и скандали. Бидете внимателни на што и на кого ќе му кажете или имате доверба.

ЗДРАВЈЕ Пазете се од инфекција.

ДЕВИЦА (23 август – 22 септември)

РАБОТА Овој период не е поволен за започнување нови активности затоа што доживувате значителен пад на енергијата. Време е да се направи сериозна рекапитулација на сè што е направено. Ако скришум направивте некои потези, бидете свесни дека вашата работа и посветеност на работното место не поминаа незабележани. Сепак, ќе мора да почекате уште малку за конкретни резултати.

ЉУБОВ Врската од која многу очекувавте станува заморна. Саканата личност веќе не е расположена како порано, иако се чини дека ве сака повеќе отколку вие. Тешко е да уживате во тоа, станувате свесни дека туѓите очекувања се голем товар за вас. Сето ова може да биде причина да размислите за прекинување.

ЗДРАВЈЕ Главоболка.

ВАГА (23 сепември- 22 октомври)

РАБОТА Размислувате во која насока да продолжите, затоа оваа дилема ви предизвикува голема напнатост. Немате многу време да се двоумите, мора брзо да реагирате. Не трошете време на стравови, туку размислете конструктивно и слушајте што душата се обидува да ви каже. Решението е точно пред вашиот нос, но вие упорно играте на сигурна карта што не ви носи никаков резултат.

ЉУБОВ Главната тема на ова поле од животот се минатите времиња, неискреноста или тишината, без разлика дали се ваши или сакани. Неизвесноста за исходот може да предизвика голема непријатност што може да направи да се чувствувате дури и болни. Кризата е привремена, без долгорочни последици.

ЗДРАВЈЕ Алергија.

ШКОРПИЈА (23 октомври – 22 ноември)

РАБОТА Пред вас се значителни осцилации со финансиите. Поддршка можете да најдете во кругот на деловни соработници кои исто така станаа ваши пријатели. Без оглед на предизвиците, уживате во забележителен прилив на енергија што ви недостасуваше. Доаѓаат нови обврски, па ве чека напорна работа, за што, барем засега, нема да бидете соодветно платени.

ЉУБОВ Се потпирате на вашиот партнер, наместо самите да ги засукате ракавите и да обезбедите излез од проблем. Можеби бегате од иницијативата затоа што мора да жртвувате нешто. Свесни сте дека тоа може да ја наруши врската во вашата љубовна врска, и за тоа, барем засега, не сте расположени.

ЗДРАВЈЕ Проблеми со очите.

СТРЕЛЕЦ (23 ноември – 21 декември)

РАБОТА Пред вас се официјалните вести кои доаѓаат од луѓе кои се хиерархиски над вас. Без разлика дали станува збор за признание, диплома или нешто слично, тоа лично отвора нови можности за понатамошен професионален развој. Свесни сте дека сте на прагот на големи промени што ќе ви донесат нови шанси и посебно задоволство што сте го посакувале.

ЉУБОВ И на деловен и љубовен план, претстои недела полна со динамика. Ова бара многу енергија што нормално ја имате во изобилство. Разговорите што ќе ги имате овие денови нема да дадат спектакуларни резултати, затоа забавете и избегнувајте убедување.

ЗДРАВЈЕ Контролирајте го вашиот крвен притисок.

ЈАРЕЦ (22 декември – 20 јануари)

РАБОТА Се однесувате страсно, вашите зборови можат да бидат злоупотребени. Не ви е лесно да се воздржите, но во моментов е најдобро да молчите. Потребна ви е промена и сте свесни дека е близу. Стравувањата не ви дозволуваат да ги направите првите чекори иако не ви недостасуваат идеи. Возбудата и нервозата се минливи, а заедно со нив и вашата неодлучност за тоа што понатаму.

ЉУБОВ Варијабилноста на вашето расположение може да биде причина за непријатни дискусии. Ако не контролирате големи емотивни осцилации, обичниот разговор може да се претвори во сериозен конфликт по кој нема враќање назад. Ако е можно, избегнете средба со вашиот партнер овие денови.

ЗДРАВЈЕ Синусна болка.

ВОДОЛИЈА (21 јануари – 19 февруари)

РАБОТА Се борите во хаосот во кој се наоѓате. Стагнирате таму каде што се најдовте, но не губите надеж. Сè што се случува овие денови, во суштина, ви отвора поволни можности за кои веќе имате одлично чувство. Во меѓувреме, додека чекате, проверете ги финансиите бидејќи има непријатности во форма на казни или предупредувања за заостанати долгови.

ЉУБОВ Бидете трпеливи со вашата сакана и не инсистирајте на вашите ставови, особено ако тој инсистира на сериозни теми. Овие денови, имате тенденција да претерувате со сè, дури и со проблеми. Ако потклекнете под притисок, ќе се соочите со сериозно недоразбирање, а за некои сериозна љубовна криза.

ЗДРАВЈЕ Пазете се од повреди.

РИБИ (20 февруари – 20 март)

РАБОТА Вие сте свесни дека сте склони кон надзор. За да избегнете компликации, вклучете соработници во вашата работа и направете план за колективна работа. Успехот е можен само на овој начин. Togetherе ја завршите вашата работа заедно со големо задоволство, така што успехот е познат. Внимавајте на финансиите, ве чека непланиран трошок, особено на крајот на неделата.

ЉУБОВ Од една страна копнеете по слобода, а од друга уживате кога имате некој покрај вас. Не дозволувајте меланхолично расположение да ве доведе до избрзани потези, особено овие денови. Околностите наскоро ќе се променат, па затоа не е паметно да се донесуваат важни одлуки сè додека не се расчисти ситуацијата.

ЗДРАВЈЕ Гастритис.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote