in

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ОД 14 – 20 февруари: Вагите ги очекува парична награда на работа, Рибите имаат потреба од одмор

ОВЕН

Ќе имате многу деловни предизвици што само ќе ја зајакнат вашата самодоверба. Вашите претпоставени ќе ги забележат вашите напори и ќе бидете наградени. Одлучивте да му посветите поголемо внимание на партнерот затоа што ви треба пауза од честите авантури. Време е да започнете со физичката активност за која размислувавте некое време.

БИК

На работа, чувствувате дека никој не ја цени вашата работа, престанете да им помагате на вашите колеги и свртете се кон себе. Можно е прекумерно сомневање и недоверба помеѓу вас и вашиот партнер, затоа разговарајте на време. Вие сте подложен на стрес во овој период, што може да влијае на хипертензија и тироидната жлезда.

БЛИЗНАЦИ

Со помош на деловни соработници постигнувате деловен успех, не одбивајте помош затоа што ќе ви треба. Незадоволни сте во љубовната врска со вашиот партнер, па можете да започнете авантура што е минлива. Вашето здравје е одлично, но главоболки се можни како резултат на промената на времето.

РАК

Интуицијата не ве залажува кога станува збор за деловна активност, затоа следете ја бидејќи ви носи значителен успех во бизнисот. Вие го идеализирате вашиот партнер, па затоа честопати сте разочарани, мора да прифатите и недостатоци, не само доблести. Грижете се за вашата исхрана и искористете го слободното време за пешачење.

ЛАВ

На работа конечно чувствувате дека целата работа ви се исплати. Вие сте точно онаму каде што сакате да бидете. Личноста што неодамна ја запознавте е некој со кого можете да влезете во страсна врска. Можна е болка во пределот на колената и рамената.

ДЕВИЦА

Време е малку да забавите на деловниот план, сторете повеќе отколку што треба, не ги исправајте туѓите грешки. Едно лице од минатото се враќа во вашиот живот, многу е можно да се заубите. Намалете го кафето и цигарите бидејќи може да има проблеми со дигестивниот тракт.

ВАГА

Вие сте многу успешни на работа и можете да очекувате парична награда и пофалби од претпоставените. Не му верувате на вашиот партнер затоа што тој не зборува со вас како и обично. Вие сте многу нервозни и напнати, расположението ви е променливо. Не прескокнувајте оброци.

ШКОРПИЈА

Лесно ги решавате деловните предизвици што ве очекуваат. Не носете ја работата дома со вас. Вашиот партнер се чувствува запоставено, па затоа е време да обрнете малку повеќе внимание, барем колку што ќе добиете. Зајакнете го вашиот имунитет бидејќи тој се намалува, па затоа сте подложни на вируси.

СТРЕЛЕЦ

Можен конфликт со претпоставените поради притисокот што го трпите на работа. Навикнати сте да работите под притисок, но чувствувате дека е време малку да забавите. Запознавате нови луѓе, а меѓу нив е и вашиот потенцијален партнер. Пазете се од инфекции на уринарниот тракт.

ЈАРЕЦ

Слушајте го советот на постар колега затоа што ви треба помош при донесување деловна одлука. Партнерот ужива да ве задоволува во сè, а вие го користите со задоволство. Вашето здравје е одлично.

ВОДОЛИЈА

Чувствувате дека не сте доволно наградени за вашиот труд и работа, не се откажувајте затоа што наскоро ќе напредувате. Вашиот партнер е верен на вас и имате голема поддршка на ofубовно поле. Во областа на здравството, сè е во ред, само бидете повнимателни во сообраќајот.

РИБИ

Потребна ви е пауза од работа и секојдневни обврски. Склони сте на флерт и авантури, внимавајте да не го повредите трајниот партнер. Вие сте напнати и склони кон вознемиреност.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote