in

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Бикот ќе има кратка љубовна врска, Девиците мораат да ги решаваат проблемите на работа

Неделен хороскоп од 14 – 20 март

ОВЕН

На почетокот на неделата ќе бидете полни со енергија и оптимисти, но ова расположение нема да трае долго. Ве очекуваат тешкотии што нема да можете да ги решите. Неделата ја завршувате во неволја. Уживате максимално во тајната врска и подготвувате изненадување за вашата сакана. Кога станува збор за здравјето, грижете се за органите за дишење и мочниот меур.

БИК

Ќе имате зголемен обем на работа што нема да можете сами да го завршите. Поради оваа причина, ќе повикате некој близок за да ви помогне да ја завршите работата што е можно побрзо. Ако сте слободни, пред вас е авантура од минлив тип. Ако сте зафатени, врската е стабилна. Ако сте болни, вашата здравствена состојба се подобрува.

БЛИЗНАЦИ

Задоволни сте од деловната ситуација каде сè се одвива редовно и без никакви потешкотии. Загрижени сте за финансиите затоа што ве очекува повисок или непланиран трошок. Заљубени сте. Ако сте слободни започнувате врска. Тоа е одличен период за здраво закрепнување. Во случај да сте на терапија, таа е прекината.

РАК

Вие сте многу вредни и генерално сте задоволни од ситуацијата на работа. Само странските соработници ви создаваат проблем. Тие се склони кон ненадејни промени во плановите што ви пречат. Ако сте слободни, од вас се очекува да влезете во врска од која очекувате многу. Здравјето е стабилно. Конечно започнувате со физички активности.

ЛАВ

Ве очекуваат загрижености и проблеми поврзани со судењето и правните проблеми. Вие сте изненадени затоа што вашата симпатија ја прекинува вашата асоцијација со вас. Причината е што и покрај интензивната комуникација, не покажавте интерес за врската. Вашето расположение не е најдобро. Се свртувате кон физичка активност и на тој начин ослободувате напнатост.

ДЕВИЦА

Многу долго игнорирате одредени деловни проблеми. Дојде време кога веќе не можете да го правите тоа. Неволно се фокусирате на проблемите на постар состанок. Се посветувате на работата така што емоционалната сфера страда поради вашите обврски. Склони сте на повреди, особено на екстремитетите и главата. Би било добро да се чувате од сообраќајот.

ВАГА

Нема значајни настани на работа, затоа се одвиваат редовно, без стрес. Атмосферата е релаксирана, но работи. Емотивно сте неисполнети без оглед дали сте слободни или зафатени. И во двата случаи, потребен ви е нов партнер кој знае да ве направи среќни. Здравјето е стабилно. Ако сте имале проблеми, вашето здравје се подобрува.

ШКОРПИЈА

Ве очекуваат многу обврски на работа, кои ќе ве напнат. Не сакате да работите под стрес. Треба подобро да ја организирате својата работа. Емотивно сте задоволни. Ако сте слободни, влегувате во врска, и ако сте зафатени, се посветувате на саканата личност. Имате сериозни проблеми со нервите: многу сте нервозни и склони кон кавги.

СТРЕЛЕЦ

Вие сте максимално посветени и успешни. Доколку имате странски партнери, задоволни сте од соработката. Доколку сте заинтересирани да заминете во странство, искористете го овој период. Не сте премногу исполнети со царството на љубовта без оглед дали сте слободни или зафатени. Вашето здравје е солидно, но земате додатоци за секој случај и одмарате доволно.

ЈАРЕЦ

Ве чека стресна недела. Ќе имате многу повеќе одговорности од вообичаеното, ќе бидете напнати и слабо организирани. Вие сте многу задоволни од емоционалната сфера. Ако сте слободни, влегувате во врска. Без оглед на статусот, можно е да се влезе во тајна врска. Склони сте на повреди. Не брзајте и внимавајте на повредите на рацете, нозете и главата.

ВОДОЛИЈА

Ќе бидете расположени сè додека не се појават првите деловни потешкотии. Тогаш, вашето расположение се менува и станувате нервозни и нетрпеливи. Незадоволни сте од емоционалната сфера без оглед дали сте слободни или зафатени. Неопходно е да се зајакне имунитетот. Можни се проблеми поврзани со главата, бубрезите и органите за дишење. Склони сте на повреди.

РИБИ

Вие сте прилично креативни, енергични и самоуверени. Вие концептуално дизајнирате нови проекти и се занимавате со нивна реализација. Задоволни сте од соработката со странците. Вие сте емоционално нестабилни. Не сте сигурен дали сакате да стапите во врска или не, дали треба да останете во врска или да ја прекинете. Другата страна мисли дека не знаете што сакате. Здравјето е одлично.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote