in

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ОД 21-27 МАРТ: Вагата може да сретне нова симпатија, Водолијата очекува нов деловен проект

ОВЕН

Ве очекуваат многу состаноци и комуникација со соработници. За жал, многу состаноци ќе бидат одложени и одржани безуспешно, па дури и прекинати. Постои можност да влезете во љубовниот триаголник, и нема да посветувате премногу внимание на статусот на другата страна. Што се однесува до здравјето, можни се проблеми поврзани со главата и гениталиите.

БИК

Пред вас е една недела со зголемен обем на работа, а те чекаат тешкотии истовремено. Ќе бидете принудени да вложите повеќе напор во деловната сфера. Нема значителни промени на полето на љубовта. Најдобро е да се контролира љубомората затоа што е излишна и може да ја уништи врската непотребно. Заштитете го респираторниот систем.

БЛИЗНАЦИ

Задоволни сте од ситуацијата на работа. Вие сте ефикасно организирани, посветени на вашите одговорности и ги правите одговорно. Љубовниот триаголник без оглед дали сте слободни или зафатени. Имате впечаток дека сте физички силни и еластични, но вашите органи за дишење се загрозени.

РАК

Во текот на оваа недела ќе бидете или на состаноци, на телефон или пред екранот и ќе пишувате е-пошта. Главните задачи се правење нови планови, воспоставување договори и нова соработка. Ако сте слободни или сте во врска, ве чека динамична врска со нов или сегашен партнер. Кога станува збор за здравјето, најдобро е да се грижите за исхраната.

ЛАВ

Пред вас е малку понеповолна работна недела, за време на која нема да можете да најдете заеднички јазик со соработниците или да ги решите деловните проблеми. Покрај тоа, нема да бидете задоволни со вашите финансии. Во принцип, секој, без оглед на статусот, е повеќе или помалку незадоволен од емоционалната сфера. Можна е болка во коските.

ДЕВИЦА

Конечно воспоставувате соработка со странци и сте многу задоволни од тоа. Очекувањата се доста големи. Царството на љубовта има потенцијал, но вие не сте во позиција да го користите поради премногу деловни обврски. Другата половина не го разбира вашето однесување на најдобар начин и мисли дека го игнорирате. Циркулацијата е слаба.

ВАГА

Вие сте задоволни од тоа како се одвива бизнисот, од соработката со колегите и финансиите. Кога станува збор за љубовта, можностите се многубројни: ако сте слободни, запознавате личност која остава одличен впечаток, ако сте во врска, тие уживаат во флертувањето, а ако сте во брак сте многу љубоморни. Здравјето е чувствително и потребно е да се води грижа за органите за дишење.

ШКОРПИЈА

И покрај зголемениот број на обврски, вие работите одлично. Вие сте добар организатор, размислувате и постапувате брзо, така што сè ќе се направи што е можно попрофесионално. Сферата на љубовта е специфична во однос на можноста да влезете во љубовниот триаголник, освен ако не сте во брак. Кога станува збор за здравјето, гениталиите и бубрезите се чувствителни.

СТРЕЛЕЦ

Ве чекаат тешкотии на работа, што ќе ве мотивира да вложите дополнителен напор, кој ќе вроди со плод. Ако сте слободни конечно запознавате личност која остава одличен впечаток, но е зафатена. Во случај да сте зафатени во врска, постои доза на jeубомора и лоша комуникација. Заштитете го респираторниот систем.

ЈАРЕЦ

Добивате нова деловна понуда што не остава поволен впечаток дека сте склони да ја одбиете. Ако сте слободни, ве чека ново познатство. Ако сте зафатени имате други интереси: можеби сте заинтересирани за тајна врска ако сте во врска или финансии ако сте во брак. Вие сте нервозни и ви треба пауза.

ВОДОЛИЈА

Ве чека нов деловен проект. Бидејќи е од општествено значење, ќе бидете пред јавноста и во контакт со медиумите, ќе направите одлично. Ако сте сингл или во врска сте незадоволни од емоционалната сфера, и само ако сте во брак врската е задоволителна. Треба да се грижите за вашата исхрана.

РИБИ

Успешно пливате во деловните води. Имате добра интуиција на која се потпирате. Кога станува збор за љубовта, вие сте прилично пасивни. Дури и ако сте заинтересирани за некого, не правите ништо за да воспоставите контакт. Ако сте зафатени, вашиот партнер е лошо расположен. Можни се проблеми со стомакот. Не се лекувајте на своја рака.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote