in

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ОД 21 ДО 28 ДЕКЕМВРИ: Бикот ќе биде во лоша врска со партнерот, а Рибите ги очекува ново познаство

ОВЕН

Ве чека динамична работна недела за време на која има пократко службено патување. Областа на комуникација е нагласена и може да очекувате да постигнете успешен деловен договор. Ако сте зафатени, врската се развива на задоволително ниво. Имунитетот не е најдобар, а ве очекуваат хронични проблеми со коските.

БИК

Доколку се занимавате со приватен бизнис, ќе имате зголемен обем на работа, како и прилив на финансии. Односот со брачниот другар не е задоволителен. Саканата личност е прилично нерасположена, несигурна, асоцијална. Не делува како истата личност со која сте се омажиле. Здравствената состојба е стабилна.

БЛИЗНАЦИ

Планирате нов деловен проект. Претпоставениот очекува да имате истакната улога при спроведувањето на плановите. Фокусирани сте на финансиите. Парите што ги чекавте конечно пристигнуваат. Вие сте заљубени и сигурни во своите емоции. Размислувате за брак. Се чини како нормално продолжување на врската. Имунитетот е слаб.

РАК

Загрижени сте за ограничениот обем на работа што автоматски води до ограничена финансиска моќ. Врската со брачниот другар не е најдобра. Имате впечаток дека другата страна воопшто не се грижи за брак и дека бракот е само заради формата. Тотално си во право. Внимавајте на исхраната, бидејќи дигестивниот систем е чувствителен.

ЛАВ

Доколку се занимавате со приватен бизнис, задоволни сте од соработката со странски соработници. Вашиот сопружник изгледа несреќен, па затоа се обидувате да откриете што е тоа што го предизвикува. Вие сакате да и помогнете без оглед на проблемот. Ве чекаат хронични проблеми со коските и притисокот.

ДЕВИЦА

Ве очекува поголем, јавен, деловен успех. Чувствувате дека го заслужувате тоа со оглед на тоа колку труд и време вложувате во бизнисот. Брачниот другар е лошо расположен и има недостаток на самодоверба. Вие не сакате да се замарате со неговите проблеми затоа што сте фокусирани на обврските кон децата. Страдате од слаба циркулација и нестабилен притисок.

ВАГА

Ситуацијата на работа е стабилна. Сè се одвива според планот без никакво изненадување и тешкотии. Задоволни сте од финансиите и протокот на пари. Цело време го мислите вашиот биш партнер. Ја обновувате комуникацијата со него и посакувате помирување. Имате впечаток дека овој пат врската ќе биде подобра. Здравјето е солидно.

ШКОРПИЈА

Ве очекува тешка работна недела. Ќе започнете брзо, но нема да можете да направите многу работи и ќе се откажете од некои планови. Поради мноштвото деловни проблеми, вие не сте премногу фокусирани на брачниот другар. Таа Ве разбира и трпеливо чека да ги решите проблемите и да и се посветите нејзе. Бубрезите се чувствителни.

СТРЕЛЕЦ

Задоволни сте од ситуацијата на работа. Вие ги извршувате своите должности во работна, но опуштена атмосфера. Вие сте загрижени за финансиите. Тие се прилично ограничени и не сте навикнати на ситуацијата да мора да ги испланирате сите трошоци. Од таа причина, страда емоционалната сфера, односно е во позадина. Ви недостасува кондиција.

ЈАРЕЦ

Вие сте многу вредни, амбициозни и прагматични. Размислувате брзо, брзо донесувате одлуки и ги извршувате своите должности во најкус можен рок. Емотивниот партнер е прилично нерасположен и има проблеми. Вие сте оптимист и верувате дека тој ќе може да ги реши своите проблеми. Вашиот имунитет е слаб. Гледајте за да го зајакнете.

ВОДОЛИЈА

Вие сте многу загрижени за финансиите. Од тие причини, им давате приоритет на обврските што доведуваат до подобрување на финансиите на најбрз начин. Вие сте доста расположени, па дури и депресивни. Партнерот е постабилен од вас и се обидува да ве охрабри и да ви помогне да имате реална слика за староста. Ве чека главоболка.

РИБИ

Имате прилично одговорен, сериозен и прагматичен пристап кон работата. За вас, зборот е свето нешто. На деловните соработници им одговара дека можат да се потпрат на вас. Ве очекува ново познаство. Двајцата сте прилично пасивни и несигурни, па постои голема можност дружењето да не продолжи. Здравјето е стабилно.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote