in

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Лавовите ќе мора да одлучат кого навистина сакаат покрај нив

Неделен хороскоп од 24 до 30 јануари

ОВЕН

Ќе откриете дека е крајно тешко да се решат некои горчливи деловни проблеми и дека можеби ќе треба да ги промените вашите планови и да се прилагодите на моменталните околности. Ако сте сами, љубовта со личноста што ќе ја запознаете на патот е неизбежна. Внесувајте доволно течности, но не во форма на газирани пијалоци и алкохол, затоа што сега навистина не ви требаат.

БИК

Прифатете го темпото на настаните и околностите и обидете се да се прилагодите, бидејќи нема да можете да ништо да направите со вашите мускули. Ако сте во врска, постои можност за тајна врска, што може да ви донесе дополнителни компликации со вашиот партнер. Ако започнавте ригорозна диета или сакате да наметнете поинаква диета – сега е вистинското време да го сторите тоа.

БЛИЗНАЦИ

Слободно сметајте дека имате тешка недела пред вас затоа што ќе имате проблематична соработка, лош однос со шефовите и неможност да ги започнете работите што сте ги планирале. Според некое непишано правило, треба да бидете слободоумни за сите случувања на љубовен план. Очекувајте проблеми со урогениталниот тракт. Грижете се за вашиот имунитет.

РАК

До крајот на неделата ќе имате можност да започнете нов бизнис и да постигнете силен финансиски момент. Не брзајте со одлуки и обидете се да се прилагодите на вашиот партнер. Поради обврски и недостаток на време, претежно ќе се обидете да јадете нешто брзински. Нема да изберете многу, само за да го задоволите вашиот глад.

ЛАВ

Треба да внимавате што се случува за да не направите грешка во клучниот момент. Можеби ќе треба да донесете тешка емоционална одлука – сегашен партнер или некој од минатото по кој сè уште копнеете. Затоа, обидете се да одржите добра состојба и здравје. Секогаш е подобро да се спречи отколку да се лекува.

ДЕВИЦА

Ќе бидете посветени на она на што живеете и на борбата за материјална стабилност. Чувството дека во некои работи ќе допрете на самото место, ќе исчезне до крајот на неделата. Вие сте растргнати на емотивно ниво. Не донесувајте избрзани, ненадејни одлуки. Балансирајте ја вашата исхрана – сега е време да го сторите тоа. Ова е неопходно за вас, бидејќи имате чести проблеми со варењето и сте се здебелиле.

ВАГА

Ќе имате чувство дека сè оди со бавно темпо и дека е потребно многу повеќе напор за да се справите со ситуациите во кои се наоѓате. Во емотивниот дел, тој очекува конечно да решите некои приказни – или ќе останете засекогаш заедно или ќе одите по свој пат. Долгото седење на работа и дома пред ТВ лошо влијае на ‘рбетот, нервниот систем и вените. Биди активен!

ШКОРПИЈА

Оваа недела влегувате под многу неповолни околности, па сметајте на голема борба за деловна и материјална стабилност. Ако сте во врска, внимавајте да не добиете фатална привлечност со колега, познаник или пријател, бидејќи тоа може да ве доведе во несакани ситуации од кои би било тешко да излезете. Очекувајте проблеми со урогениталниот систем, крвните садови, ‘рбетот и нозете.

СТРЕЛЕЦ

Се што е поврзано со работата и финансиската страна на животот се вжештува, но ќе биде тешко да се постигне задоволство и стабилност. Ако сте во врска, посветете се на партнерот. Имате многу обврски во последно време и на некој начин се запоставивте едни со други. Вашиот имунитет е донекаде ослабен.

ЈАРЕЦ

Ќе сфатите дека не можете да продолжите и да напредувате доколку прво не ги исполните обврските што ги повлековте од претходниот период. Јарците кои се во сериозна врска мора да знаат дека оваа недела ќе помине во грчеви, недоразбирања, нетолеранција. Не бидете неодговорни кон себе, особено кога станува збор за здравјето. Можен е пад на имунитетот.

ВОДОЛИЈА

Енергијата ќе ви биде намалена и веројатно ќе бидете повлечени, фокусирани само на она што ви е важно и подготвени за компромис со цел да го постигнете она што го сакате. Постојат големи предиспозиции за тајни врски или паралелни приказни и со слободни и со емотивни врски. Бидете внимателни да не ве откријат. Благодарение на социјалните собири, како и поканите за деловен ручек или вечера, тешко е да се одржи диетата.

РИБИ

Самите ќе забележите дека напорот што го вложувате во вашите деловни обврски е доста голем, но дека е тешко да се добие она што го сакате. Ако не сте оптеретени со минатото, и сте слободни, она што е нагласено во вас, се можностите за лежерни врски и нетоварни приказни. Покажете го вашиот цврст карактер. Ветете си денес дека ќе го промените вашиот животен стил и обидете се да се чувствувате секогаш добро.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote