in

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Стрелецот може да очекува одлична работна недела и ново познатство!

Неделен хороскоп од 28 февруари до 6 март

ОВЕН

Вие нема да бидете задоволни од комуникацијата со соработниците. Некои состаноци можат да бидат одложени или откажани, а на некои нема да го добиете успехот што го очекувате. Емоционалната сфера е стабилна и односот со другата половина се развива нормално. Нервите се прилично чувствителни, па затоа сте склони кон нервоза, промени во расположението и паѓање од такт.

БИК

Вие сте многу вредни и сакате да направите што е можно повеќе обврски во најкус можен рок. Имате силна интуиција и се потпирате на неа кога донесувате деловни одлуки. Емотивно сте задоволни ако имате партнер. Ако сте слободни, ве чека нов познаник и будење интерес. Можни се проблеми со грлото или гениталиите.

БЛИЗНАЦИ

Без оглед какви обврски имате, имајте на ум дека ништо нема да се случи како што сте планирале. За среќа, вие сте флексибилни, па лесно можете да преминете на други одговорности. Задоволни сте од односот со вашиот партнер. Во случај да бидете слободни, ве чека нов, интригантен познаник. Респираторните органи се прилично чувствителни, како и гениталиите.

РАК

Поволна е недела за деловни завршетоци. Ова значи дека или завршувате проект или можете дури и да ја изгубите работата, без оглед дали е ваша волја или не. Емоционалната сфера не е ваш приоритет затоа што сте фокусирани на областа на работата. Имунитетот не е најдобар и треба да се грижите за органите за дишење.

ЛАВ

Незадоволни сте од ситуацијата на работа. Ви недостасуваат обврски и чувство на одговорност. Вие се грижите дека не можете да го подобрите вашиот бизнис. Ако сте во врска постои друга личност која ви се допаѓа. Засега не правите ништо во врска со приближувањето. Здравјето не е најдобро. Ве очекуваат хронични проблеми со коските и притисокот.

ДЕВИЦА

Постојат потешкотии на работа што не можете да ги решите со барање помош. Само благодарение на тајната поддршка успевате да започнете бизнис. Без разлика дали сте сингл или во врска, ситуацијата е слична: не сте премногу заинтересирани за љубовта. Ве болат грбот и коските. Проблемот е во тоа што премногу време поминувате пред мониторот.

ВАГА

Размислувате да заминете во странство, но не правите ништо конкретно по тоа прашање. Кога станува збор за љубовта, вие сте во фаза на преиспитување. Ако сте слободни, размислувате за вашиот поранешен партнер. Ако сте зафатени, се прашувате дали сте направиле добар избор за партнерот или не. Што се однесува до здравјето, ве очекуваат проблеми со алергија.

ШКОРПИЈА

Ве очекуваат многу проблеми на работа, кои не можете да ги надминете. Од таа причина, барате помош и ја добивате така што на крајот да успеете да ги постигнете вашите деловни цели. Кога станува збор за емоциите, имате симпатии и ги откривате своите намери на прилично ненаметлив начин. Главата е чувствителна, особено синусите и органите за дишење.

СТРЕЛЕЦ

Ве очекува одлична работна недела. Вие сте доста самоуверени и енергични и приоѓате на секоја обврска со многу ентузијазам. Ако сте слободни, ќе имате ново познанство со личност која е поврзана во странство. Грижете се за вашето здравје, бидејќи гениталиите и органите за дишење се прилично чувствителни и склони кон инфекции.

ЈАРЕЦ

Не може да се каже дека ќе направите добро во текот на оваа недела. Ве очекуваат неуспешни деловни преговори и постои можност за ненадејно прекинување на деловната соработка. Имате изразена потреба за интензивни средби со другата половина, освен ако не сте во брак. Во тој случај, ве интересираат финансии. Нервите се преосетливи.

ВОДОЛИЈА

Во текот на неделата, поминувате низ тотално различни фази: од работа на сите страни, до незаинтересирање за обврските. Ако сте зафатени, посветени сте на партнерот и задоволни. Во случај да сте слободни имате впечаток дека не успевате да оставите поволен впечаток на симпатијата. Склони сте на повремени промени во расположението.

РИБИ

Вие сте доста креативни и на тој начин постигнувате успех на работа. Ќе бидете загрижени за финансиите на почетокот на неделата, но на крајот на неделата ќе бидете опуштени поради тоа. Во случај да сте зафатени, имате впечаток дека вашиот партнер е ладен и не ви посветува доволно внимание. Ако сте слободни, не го менувате статусот. Здравјето е стабилно.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote