in

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Лавовите ги очекуваат убави моменти на љубовно поле, Вагите влегуваат во озбилна врска

Бидете подготвени за нови предизвици.

ОВЕН

Спроведувате деловни преговори поврзани со воспоставување деловна соработка. Потребно е да се провери веродостојноста на лицето со кое започнувате соработка и детално да се проверат сите ставки од договорот што го потпишувате. Емотивно сте задоволни. Ако сте слободни, влегувате во нова врска. Склони сте на инфекции.

БИК

Фокусирани сте на развој на тајни планови поврзани со приватниот бизнис. Планирате да поканите некои од вашите сегашни колеги да се преселат во вашата компанија. Ве очекуваат проблеми на полето на комуникација со симпатија или партнер, така што од недоразбирање преминувате во кавга. Здравствената состојба е стабилна.

БЛИЗНАЦИ

Не успевате да се концентрирате така што ќе имате потешкотии во комуникацијата со колегите, но и во правењето грешки. Вие сте заубени така што или влегувате во врска ако сте слободни или уживате во врската во потполност. Ако сте во брак, постои несогласување со брачниот другар. Чувајте ја главата, синусите и респираторните органи чувствителни.

РАК

Ве очекуваат многу обврски, но за среќа сте добро организирани, прилагодливи и вредни, па сите обврски ги извршувате на време. Ако сте зафатени, без разлика дали сте во врска или брак, ве чека стабилен емотивен период. Во случај да бидете слободни, влегувате во тајна врска. Вие сте доста одговорни кога станува збор за здравјето. Се чувствуваш добро.

ЛАВ

Задоволни сте од соработката со странски соработници. Она што ве загрижува е областа на судењето. Ве чекаат претежно убави моменти на убовно поле. Ако сте слободни, нов познаник е пред вас, а ако сте зафатени, сте позадоволни од врската од другата половина. Коските се чувствителни, колената и зглобовите.

ДЕВИЦА

Во случај да станете приватно лице, вие сте многу задоволни затоа што ве чека зголемен обем на работа. Во случај да работите за друг, обемот на работа се намалува, што ве загрижува многу. Ако сте слободни, влегувате во врска, а ако сте во врска, вие сте максимално опуштени и уживате. Ако сте во брак, имате сериозни проблеми. Ви пречи нестабилниот притисок.

ВАГА

Не сте премногу заинтересирани за работата, па правите грешки и не се согласувате најдобро со колегите. Бидете внимателни во случај да треба официјално да потпишете нешто. Емотивно сте задоволни ако имате партнер, а ако сте слободни влегувате во ветувачка врска. Имунитетот се намалува затоа сте многу чувствителни.

ШКОРПИЈА

Фокусирани сте на финансиите. Бидејќи очекувате парична добивка, задоволни сте од оваа област. Има повеќе работа од вообичаеното, па затоа сте принудени да работите паралелно. Емотивно сте незадоволни. Ако сте во врска, постојат несогласувања, а ако сте во брак, следи таен флерт. Склони сте на инфекции.

СТРЕЛЕЦ

Возбудени сте и имате позитивна нервоза пред да започнете нов бизнис во форма на нов проект или нова работа. Едвај чекате да се соочите со нови предизвици. Кога станува збор за емоционалната сфера, вие не сте искрени и отворени кон другата страна, што доведува до сериозни проблеми. Вашиот имунитет е силен, и се чувствувате полни со енергија.

ЈАРЕЦ

Концентрацијата не е вашата силна страна, па затоа грешите во однос на нереални проценки, планови, очекувања. Емоционално сте презаситени. Ако сте слободни, влегувате во врска и ако сте зафатени, вашите емоции се упорни и интензивни. Во областа на здравјето, ќе имате проблеми поврзани со инфекции, проблеми со главата или бубрезите.

ВОДОЛИЈА

Ставот кон обврските е склон кон осцилации, така што поминувате низ фази кога сте вредни и успешни, до тој степен што немате волја за работа. Вие сте загрижени за финансиите. Ако сте во брак, врската е стабилна, додека сите други Водолии се незадоволни од емоционалната сфера. Во областа на здравјето, вие сте склони кон проблеми со уринарниот систем и гениталиите.

РИБИ

Вие сте прилично расположени да започнете нов деловен проект. Вие сте сигурни и убедени дека ќе жнеете успех. Ако сте слободни, ве чека нов познаник и будење интерес. Ако сте официјално зафатени, ќе имате проблеми со вашата сакана. Можни се алергиски реакции.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote