in

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Близнаците очекуваат позитивни промени, Шкорпијата подготвена за следниот чекор во врската

Погледнете што ви носат ѕвездите од 31 јануари – 6 февруари

ОВЕН

Не очекувавте толку возбудливо финале во неделата. Одеднаш ќе забележите поволна клима за напредок во фирмата. Уште подобра вест е дека имате поддршка од вашите соработници. Можеби сега е време за романтичен викенд. Партнерот ќе ве изненади. Треба да бидете претпазливи да не се повредите, бидејќи сте склони на повреди оваа недела.

БИК

Сега треба сами да одлучите дали сте подготвени да донесете поодговорни одлуки. Напредокот на бизнисот не значи нужно финансиско закрепнување. Турбулентен, но многу возбудлив настан на емотивно ниво целосно ќе ве исфрли од колосек. Водете помирен живот, изолирајте се малку, шетајте, дружете се со пријателите.

БЛИЗНАЦИ

Ќе ве охрабруваат позитивните промени во деловното опкружување, но на самиот почеток на неделата отворено ќе им се спротивставите на оние што ги сметате како кочница за вашиот напредок. Во љубовта ќе бидете малку неодговорни и неумерени. Некои помали потешкотии и болки во коските и зглобовите ќе бидат од привремена природа.

РАК

Ова може да биде стимулативно време за вашата кариера, но само ако сте свесни дека критиките понекогаш можат да бидат добронамерни. Оваа недела е погодна за решавање на финансиската состојба. Ќе се опуштите со пријателите, во авантури по избор, но нема да имате многу време за вашиот партнер. Би било добро да се движите физички, во последно време сте доста статични, така што тоа би придонело за општо лоша физичка состојба.

ЛАВ

Интензивни, понекогаш дури и оптоварувачки деловни ситуации ве очекуваат во текот на целата недела – многу настани, нови информации, постојана комуникација со деловни партнери. Но, исто така е вистинско време емотивно да ги подигнете и вратите на љубовта во вашиот живот. Посветете се на нешто што уживате да го правите и веднаш ќе добиете волја за други работи што се важни за здравјето.

ДЕВИЦА

Доказ дека трпеливоста и упорноста се исплати е оваа недела, што ќе им донесе на Девиците голем ангажман на работа, можност за напредување, промена на работното место или склучување важни договори. Во емотивниот живот, ќе бидете непостојани, склони кон авантуристичко однесување. Работете на вашата физичка состојба, одете многу, јадете умерено, бидејќи тоа е начинот да го вратите организмот во нормала.

ВАГА

Комплицираната ситуација од претходната недела се решава во ваша корист. И нема причина за скромност, уживајте во постигнатото. Магнетизмот, шармот и духот на освојувањето ќе ви донесат голем број можности и контакти со спротивниот пол. Малку се опуштивте во однос на здравјето, па затоа би било препорачливо да направите рутински прегледи.

ШКОРПИЈА

Трпението на скорпиите ќе биде на одличен тест, особено во првата половина на неделата. Ќе почувствувате притисок во деловното опкружување и во многу ситуации ќе мора да се воздржите од несоодветни реакции. Ако сте во долга врска, често ми доаѓа на ум размислувањето за заеднички живот со некој близок. Вашиот крвен притисок ќе варира што ве прави нерасположени.

СТРЕЛЕЦ

Оваа недела носи позитивни настани, подобра комуникација и соработка со важни партнери, но и промени во односот на претпоставените кон вас. Осамените ќе имаат дилема по кој пат да тргнат. Многу луѓе од спротивниот пол ќе бидат во ваша корист. Обидете се да ја подобрите вашата исхрана на квалитетен начин – воведете свежо овошје и зеленчук.

ЈАРЕЦ

Ќе мора да повторите некои проекти, а несоодветната соработка со колегите веројатно ќе ве попречи малку. Социјалните собири поврзани со деловните активности можат да ви донесат пријатни изненадувања на емотивно ниво. Прифатете комплетна програма на здрави навики како што се физичка активност, поинаков начин на јадење.

ВОДОЛИЈА

Важно е да се разбере дека оваа недела треба да вложите повеќе напор од кога било досега. Затоа вашите финансии ќе продолжат да бидат стабилни. Ако потајно копнеете за поранешна емоционална врска, сега можете повторно да воспоставите комуникација и контакт со вашиот поранешен љубовник. Несоница.

РИБИ

Она што ќе успеете да го направите на почетокот на неделата, ќе го одбележи целиот месец. Ќе најдете повеќе можности за успех во бизнисот, па дури и може да се сомневате во тоа кој да изберете. Не сте сигурни во моментот дали сакате стабилност или промени во емотивниот план, ќе дозволите интуицијата да ве води. Се чувствувате слаби, бидејќи времето се смени.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote