in

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Овенот може да добие покачување на работа, за близнаците започнува сјајен период на љубов

Неделен хороскоп од 4 – 10 април

ОВЕН

Пред вас е фаза во која значително ќе ја подобрите заработката и можно е службено патување. На полето на љубовта ве чека целосно стабилна ситуација со саканата личност. Вашето здравје е исто така добро, генерално сте во поволен период во кој не треба да очекувате проблеми. Вие сте силни, витални, во добра форма. Само внимавајте на вашата исхрана.

БИК

Работните места што вие лично ги иницирате, започнуваат во овој период подоцна ќе напредуваат и ќе се прошират. Љубовната ситуација е одлична, а ако сте сами, следи важен судбоносен познаник. Во областа на здравјето, може да имате помалку хормонални нарушувања, можни се проблеми, особено кај женските Бикови, па затоа се препорачува редовна гинеколошка контрола.

БЛИЗНАЦИ

Можно е да почнете да чувствувате некои внатрешни превирања кога станува збор за работа од непозната за вас причина. На полето на љубовта ве чека фасцинација со саканата личност и целосна посветеност кон неа. Кога станува збор за здравјето, можни се проблеми со замор, низок крвен притисок и главоболки. Јадете редовно, одмарајте и пијте многу течности.

РАК

Пред вас е фаза во која ќе бидете олеснети, нема многу деловни обврски. Кога станува збор за љбовта, можете да очекувате интересен флерт со личност која е пријателска кон вас. Во областа на здравството, нема индикации за значителни тешкотии и проблеми, генерално се чувствувате добро. Беше нагласена силната потреба за слатки или уживање од некаков вид.

ЛАВ

Ве чекаат некои добри вести поврзани со унапредувањето на бизнисот или професионалниот статус воопшто. Задоволни сте од односот што го имате со партнерот, нема проблеми во љубовта. Вашето здравје не е особено загрозено, но може да имате помали проблеми поврзани со ‘рбетот, грбот, вкочанетост, болка во пределот на рамената, вратот итн. Вашите коски се чувствителни сега.

ДЕВИЦА

Соработката со странските земји цвета и гледате многу добри деловни резултати во тој поглед. На полето на љубовта ве чека потреба за слобода и уживање што не сте го имале долго време. Кога станува збор за здравјето, можете да очекувате општо солидна состојба, без поголеми промени и грижи. Имате многу енергија во вас, уживате во физичката активност и излегувањето надвор.

ВАГА

Постои материјално подобрување од кое ќе бидете многу задоволни. Вие сте добро расположени, па лесно можете да привлечете нови додворувачи и да остварите нови познанства со спротивниот пол. Во областа на здравството можни се помали проблеми со мочниот меур и уринарниот тракт, па затоа треба да се грижите за тоа. Постои склоност кон вируси, инфекции, воспаленија и слично.

ШКОРПИЈА

Може да очекувате успех во деловните преговори и среќа во потпишувањето нови договори. Вашиот партнер е максимално посветен на вас и убаво е кога сте до него. Во областа на здравјето, можни се помали проблеми со чувствителна кожа, егзема, сувост, иритација. Исто така, бидете внимателни ако сте склони кон алергии затоа што сега можеби сте чувствителни.

СТРЕЛЕЦ

Ќе имате многу одговорности, но ќе бидете задоволни од перформансите и состојбата во однос на работата. Кога станува збор за љубовта, можете да сметате на флерт, но не и на почетокот на врската во овој период. Здравјето може да биде почувствително, имунитетот може да опадне, па затоа треба повеќе да одмарате. Грижете се за стомакот и стомакот, кои исто така можат да бидат слаби точки во вас.

ЈАРЕЦ

Може да очекувате дека целата деловна активност ќе се одвива непречено и нема да се грижите. На убовно поле уживате во вниманието што го добивате, тоа е многу убава фаза за заљубување и нови врски. Кога станува збор за здравјето, не треба да очекувате значителни проблеми. Вие сте енергични и здрави. Само ако страдате од висок крвен притисок, треба да бидете претпазливи.

ВОДОЛИЈА

Може да очекувате да започнете приватен бизнис или некако да профитирате од работа од дома. Кога станува збор за љубовта, вие се стремите кон сериозни врски и стабилност, не сте за минливи варијанти. Во областа на здравјето, може да имате помали проблеми поврзани со градите и внатрешните органи на стомакот, но и со чувствителноста на долниот дел на стомакот и матката.

РИБИ

Пред вас се нови патувања, преговори и важни настани во кои уште еднаш ќе ја докажете својата оригиналност. На полето на љубовта ве чека можност за паралелна врска или флерт. Кога станува збор за здравјето, треба да внимавате на органите за дишење, да избегнувате цигари, чад од тутун и да внимавате ако имате честа кашлица.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote