in

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ОД 7 – 13 ФЕВРУАРИ: Шкорпиите имаат голема шанса на љубовно поле, Лавовите ја сакаат блискоста на партнерот

ОВЕН

Ќе постигнете значителен напредок во областа на бизнисот и финансиите. Вашата заработка е подобрена. Кога станува збор за љубовта, можно е да имате можност за некаков таен флерт или врска. Не ве очекуваат поголеми проблеми во областа на здравството. Вие сте енергични во текот на оваа недела и се чувствувате добро. Уживате во спортот, како и во пливање, медитација. Се чувствувате добро во вашата кожа.

БИК

Можеби имате некои ситни несогласувања со вашиот деловен партнер, но ќе можете да ги решите. Вашата сакана е целосно посветена на вас и се чувствувате добро кога сте заедно. Може да очекувате да имате некои помали проблеми во областа на здравството поврзани со урогениталниот тракт, воспаленија и проблеми поврзани со мочниот меур, бубрезите, јајниците и сето тоа.

БЛИЗНАЦИ

Бројни деловни обврски ве оптоваруваат, но кога ќе пристигне финансискиот надомест, ќе бидете задоволни. Може да очекувате да имате нови љубовни врски оваа недела. Во областа на здравството, можни се помали проблеми поради падот на имунитетот. Склони сте на воспалителни и болни состојби, можна е треска и вирусни инфекции.

РАК

На полето на работата, сега имате многу опуштено темпо и подготвени сте да одморите од обврските. Кога станува збор за љубовта, новиот познаник ве води кон страсна врска. Кога станува збор за здравјето, можете да очекувате општо добра состојба. Постојат добри аспекти и сега е полесно да решите некој здравствен проблем што го имате од минатото.

ЛАВ

Можно е да почувствувате одредена вознемиреност во деловното опкружување, како да сте загрозени. На полето на љубовта, постои силна близина помеѓу вас и вашиот партнер и тоа ве задоволува. Кога станува збор за здравјето, може да очекувате да имате некои ситни проблеми со стомакот, варењето и органите за варење. Дури и стомачен вирус е можен ако не се грижите за себе.

ДЕВИЦА

Во текот на следниот период, ќе остварите добра продажба или ќе остварите нова соработка. Кога станува збор за полето на љубовта, ве очекува интересна комуникација со некој близок. Во областа на здравјето, можни се помали проблеми со алергии, затоа треба да се грижите за тоа и може да се појави минлива кашлица или отежнато дишење.

ВАГА

Ќе имате нов прилив на пари од кои ќе бидете многу задоволни. Ве чека поволен период за работа. Може да се надевате дека ќе ги решите сите проблеми што ги имате со вашата сакана. Во областа на здравството, претстои период во кој ќе имате можност да се стабилизирате. Клучните промени што ви носат подобрување лежат во вашата исхрана.

ШКОРПИЈА

Не е поволна фаза за нова деловна одлука, затоа обидете се да не се занимавате со премногу важен бизнис засега. На полето на љубовта ве чека шанса за стабилизација. Кога станува збор за здравјето, можете да видите тешкотии, лоша состојба, замор, промени во расположението. Обидете се да бидете посветени на себеси во овој период. Бидете сигурни да се јавите кај вашиот лекар.

СТРЕЛЕЦ

Кога станува збор за работа, може да очекувате помалку застој и сопирачки во овој период. На полето на емоциите имате некои скриени желби или тешко ви е искрено да ги покажете своите чувства. Кога станува збор за полето на здравјето, има можни проблеми со циркулацијата, психата, депресијата. Вие исто така може да бидете склони кон несоница или хроничен замор што ве придружува.

ЈАРЕЦ

На деловно поле, нема да имате премногу важни настани и промени во овој период, можете да одморите од обврските. Ќе запознаете нова љубов преку пријател. Кога станува збор за здравјето, можете да очекувате помалку, минливи проблеми поврзани со грчеви во мускулите, а на крајот од оваа фаза, проблеми кои би можеле да бидат поврзани со циркулацијата на крвта.

ВОДОЛИЈА

Ќе имате можност да разјасните и расчистите некои важни работи на деловен план. Кога станува збор за љубовта пред вас е почеток на сериозна врска што може да трае. Вие не треба да имате големи проблеми во областа на здравството. Можна е минлива вкочанетост, но немате некои поголеми нарушувања што би можеле да ве оптеретат сега.

РИБИ

Подгответе се за поволен период во кој имате шанса да соработувате во странство. На полето на љубовта ве чека почеток на интересна врска. Кога станува збор за здравјето, можни се помали проблеми поврзани со црниот дроб, жолчката, панкреасот. Грижете се за вашето здравје. Избегнувајте алкохол. Проверете го вашиот холестерол и одете на редовни медицински прегледи.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote