in

УбавоУбаво СлаткоСлатко

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Девиците ќе запознаат многу посебна личност, Близнаците ги очекува финансиска добивка

Неделен хороскоп од 7 – 13 март

ОВЕН
Вие сте енергични, оптимисти, креативни. Имате повеќе деловни идеи што сакате да ги реализирате што е можно поскоро. Вие сте сигурни во успехот. Склони сте на врски каде има одредени потешкотии. Значи, ве интересира или тајна врска или врска на далечина. Се посветувате на физички активности на отворено и се чувствувате одлично.

БИК
Соработката со колегите е скоро совршена. Вие сте лидер на идеи, визионер, а вашите колеги се рационални, прагматични и се грижат за конкретната реализација на вашите идеи. Имате симпатија, но сметате дека не треба да влегувате во врска . За вас е важно да изградите заемна доверба. Здравјето е стабилно благодарение на здравата исхрана и редовното вежбање.

БЛИЗНАЦИ
Вие сте многу одговорни, вредни и сигурни. Не се промовира кај претпоставен, давајќи ви нови одговорности што носат со себе поголема одговорност. Пред вас е финансиска добивка. Емоционалната сфера е специфична во однос на влегувањето во љубовниот триаголник без оглед на вашиот статус дали сте слободни или зафатени. Здравјето е стабилно.

РАК
Самоуверени сте, полни со позитивна енергија. Правете деловни планови во согласност со тоа како се чувствувате.
Ќе имате зголемен обем на комуникација со други луѓе и многу состаноци. Емотивно, не сте целосно задоволни, бидејќи сметате дека давате повеќе отколку што добивате од партнерот. Здравјето е солидно.

ЛАВ
Задоволни сте од соработката со странски соработници. Доколку тече судска постапка, ве очекуваат поголеми проблеми и нервоза. Емотивно сте задоволни ако сте во врска. Во случај да бидете слободни, влегувате во нова врска со многу оптимизам, љубов и страст. Можни се проблеми со хроничен притисок.

ДЕВИЦА
Имате впечаток дека ништо не оди по ваш пат. На која било обврска и да се фокусирате, се појавуваат неочекувани проблеми. Дури и врската со колегите не е најдобра. Во случај да бидете слободни, конечно ќе сретнете личност која остава одличен прв впечаток. Кога станува збор за здравјето, потребно е да бидете физички активни.

ВАГА
Ве очекува успешен деловен период. Вие сте креативни, сите ваши квалитети доаѓаат до израз. Ќе имате контакт со претставници на медиумите каде ќе оставите одличен впечаток. Вашите емоции работеа и уживате во љубовта. Вие сте прилично шармантна и женствена. Здравјето е солидно.Внимавајте на исхраната, но од естетски причини.

ШКОРПИЈА
За вас е многу важно да се докажете во деловна смисла. Амбициозни сте, подготвени сте да вложите време и напор за да се афирмирате. Емоционалната сфера е совршено прикажана. Ако сте зафатени и уживате во интензивна и страсна врска, и ако сте слободни, само влегувате во таква врска. Уживате во физичка активност. Се чувствувате одлично.

СТРЕЛЕЦ
Фокусирани сте на деловна соработка со странци, без разлика дали е тоа почеток или продолжување на соработката. Можно е да патувате во странство или дури да добиете деловна понуда од странство. Задоволни сте од емоционалната сфера. Ако сте во врска, сè повеќе размислувате за брак. Здравјето е солидно.

ЈАРЕЦ
Акцентот е ставен на комуникацијата. Ве очекуваат многу деловни состаноци, разговори, е-пошта. Ќе бидете доста успешни и ќе започнете нова соработка. Емотивно сте задоволни, но пасивни. Причината може да биде или неизвесност или посветеност на финансиите. Вие сте физички активни и ова ве ослободува од стресот и ја зајакнува вашата кондиција. Се чувствуваш добро.

ВОДОЛИЈА
Ве чека разговор со претпоставен. Другата страна е прилично задоволна од вашата работа и ве известува за учество во нов деловен проект. Заљубени сте. Ако сте слободни започнувате врска. Во случај да ја имате другата половина, ви се допаѓа да ја разбирате вашата сакана. Можни се хронични проблеми. Потребен ви е одмор.

РИБИ
Генерално го разгледувате концептот на нов проект. Сè уште не сте ги замислиле и образложиле сите детали. Постигнувате успех на деловни состаноци и наоѓате спонзор. Кога станува збор за љубовта, на вашата сакана и давате поддршка и разбирање и генерално давате повеќе отколку што добивате. Имате одговорен однос кон здравјето.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote