in

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ОД 11-17 АПРИЛ: Девицата очекува нова можност за врска, Близнаците може да имаат проблеми со пари

ОВЕН


Вашиот период е неповолен за вашата работа и може да има промени што не сте ги сакале. На полето на loveубовта ве чека кавга со некој близок, а можеби и дистанца. Кога станува збор за здравјето, ќе имате проблеми поврзани со чувствителниот грб, ‘рбетот, вкочанетоста како и проблеми со болки во коските итн. Разговарајте со вашиот лекар за проблемите што ве вознемируваат.

БИК

Можно е да немате среќа во областа на судот и во странство како што очекувавте. Кога станува збор за љубовта, ве чека малку послаба комуникација со личноста што ја сакате. Во областа на здравјето, постојат можни проблеми поради поголемиот внес на алкохол, но и проблеми кои можат да бидат поврзани со холестерол, циркулација на крв, црн дроб, жолчка, панкреас и слично.

БЛИЗНАЦИ

Може да очекувате помали финансиски проблеми. Наследството или заемот се одложува. На полето на убовта ве очекуваат проблеми со сомнеж или jeубомора. Кога станува збор за здравјето, можни се проблеми со варењето, дебелото црево, циркулацијата на крвта, но и со урогениталниот тракт, кој исто така е многу чувствителен. Посетете лекар за секој случај.

РАК

Ќе ставите крај на старата деловна соработка од која некое време не бевте задоволни. Кога станува збор за љбовта, можни се поголеми расправии со некој близок, се меша трето лице. Во областа на здравјето, ќе имате проблеми со желудникот, варењето, бубрезите, но и со општо чувство на слабост, слабост. Одмор во овој период. Не се напрегајте.

ЛАВ

Голема количина работа ви создава напнатост и повеќето работи ги правите набрзина. На полето на љубовта ве чека помал конфликт со саканата личност, но сè ќе биде надминато. Кога станува збор за здравјето, можни се проблеми поради ослабен имунитет, затоа би било добро да се одморите во овој период, да го зголемите внесот на витамини и воопшто да се грижите за себе.

ДЕВИЦА

Гледате можност да одморите од низа обврски, бидејќи ви преостануваат да завршите само неколку ситници. Кога станува збор за љубовта, ве чека нова можност за врска. Во областа на здравјето можни се помали проблеми со долниот дел на грбот, но и со полесни повреди, мускулни воспаленија или истегнување при физичка активност, затоа бидете внимателни.

ВАГА

Може да очекувате да имате некои нови стресови во областа на приватниот бизнис, но и враќање на старите проблеми. Кога станува збор за љубовта, ве очекува некое мало разочарување. Во областа на здравјето, ситуацијата исто така не е одлична, вие сте чувствителни и склони на проблеми, особено кога станува збор за стомакот, варењето на храната, мочниот меур и генерално стомакот.

ШКОРПИЈА

Може да очекувате да започнете нови деловни преговори што ќе бидат важни за вас. На полето на љубовта има помал конфликт со партнерот, но потоа и помирување. Кога станува збор за здравјето, можни се помали проблеми со болки во грлото, респираторниот тракт, синусите. Настинка е можна, но исто така и воспалителни, болни состојби и вирусни инфекции.

СТРЕЛЕЦ

Ако сте имале некои планирани трошоци или поголеми набавки, тие сега влегуваат на сцена. Кога станува збор за љубовта, постојано чувствувате доза на несигурност. Во областа на здравјето, можни се проблеми со чувствителни заби, непца, јазик, мукозни мембрани и генерално со усната шуплина. Крајно време е да посетите стоматолог за преглед и преглед.

ЈАРЕЦ

Може да очекувате дека оваа недела ќе биде напната, напната и ќе има деловни проблеми. На полето на љубовта не сте посветени на партнерот затоа што за жал немате доволно време. Кога станува збор за здравјето, можете да очекувате можни проблеми со главоболки, висок крвен притисок, очи, воспаленија, болни состојби, како и изгореници или повреди.

ВОДОЛИЈА

Пред вас е фаза во која ќе недостасува конкретна реализација во областа на работата. Кога станува збор за љубовта, чувствувате доза на несигурност и вознемиреност во вашата врска со саканата личност. Во областа на здравството, можни се проблеми со циркулацијата, но и со психата, нервозата, депресијата. Може да има општа летаргија или пад на енергијата во овој период со вас.

РИБИ

Избегнувајте влегување во нови деловни односи и партнерства во овој период. На полето на љубовта имате проблеми во врската поради мешање на заеднички пријатели. Кога станува збор за здравјето, генерално немате премногу проблеми. Зголемениот внес на магнезиум и калциум може да ве задоволи. Слушајте го вашето тело и не се форсирајте на кој било начин.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote