in

УбавоУбаво

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Шкорпијата ја очекува ново познатство, Рибите запознаваат личност од минатото

ОВЕН

Може да очекувате ненадејни промени во областа на работата во наредниот период. Пред вас е фаза која е многу поволна за нови љубовни познаници и почеток на врска. Кога станува збор за здравјето, можни се помали проблеми поврзани со кардиоваскуларниот систем, срцето, циркулацијата на крвта, високиот крвен притисок и сè слично. Консултирајте се со лекар за секој случај.

БИК

Ако сте во приватна деловна активност, можно е да имате некои големи промени што навистина не сте ги планирале. Кога станува збор за љубовта, можете да очекувате кавги со партнерот. Во областа на здравјето, ќе имате проблеми поврзани со дигестивниот тракт, евентуално стомачен вирус или проблеми со цревата. Многу е важно доволно да се грижите за исхраната.

БЛИЗНАЦИ

Раскинувањето на договорот може значително да ги наруши вашите деловни планови. Кога станува збор за љубовта, има ново запознавање и флерт со личност која ве прави нервозни. Во областа на здравјето, ќе имате проблеми поврзани со респираторниот тракт, белите дробови, кашлицата, бронхиите, синусите итн. Избегнувајте цигари и консултирајте се со вашиот лекар за сè.

РАК

Може да очекувате значително подобрување на финансиите преку некои ненадејни придобивки. На полето на љубовта не сте сигурни што сакате и честопати го менувате мислењето, што го иритира вашиот партнер. Кога станува збор за здравјето, можни се проблеми со хормоналната нерамнотежа, како и проблеми со тироидната жлезда, но и со грлото и урогениталниот тракт, кои исто така можат да бидат чувствителни на вас.

ЛАВ

Се приближува неповолна недела за вашето поле на работа. Можно е да не биде сè како што сакате. Кога станува збор за љубовта, вие сте склони кон чести дискусии со саканата личност. Во областа на здравјето, можни се проблеми со главоболки, мигрена, како и чувствителни очи. Доколку забележите проблеми со видот, задолжително контактирајте го вашиот офталмолог за преглед.

ДЕВИЦА

Ве чека период што е забавен во вашето поле на работа, не треба да имате големи промени. Кога станува збор за љубовта, имате некои нерешени проблеми со некој близок. Во областа на здравјето, имате некои потешкотии поврзани со циркулацијата, како и проблеми со нозете, нозете, зглобовите итн. Грижете се за тоа.

ВАГА

Можно е да имате проблеми со некои соработници и комуникацијата на работа да не биде наша најдобра. На љубовниот план, можете да очекувате бавни настани и сопирачки. Кога станува збор за здравјето, чувствителните точки се поврзани со централниот нервен систем, но исто така и со очите, можни се крвен притисок и проблеми со чувствителните глуждови.

ШКОРПИЈА

Ве чека период во кој ќе имате помалку потешкотии во деловниот план. Кога станува збор за loveубовта, можете да очекувате да имате нов познаник поврзан со јавно место. Во областа на здравјето, можете да видите проблеми со ‘рбетот, проблеми поврзани со вкочанетост, ревматизам, ишијас и слична состојба. Разговарајте со вашиот физиотерапевт за сè на време.

СТРЕЛЕЦ

Ви претстои период во кој одеднаш може да добиете понуда за работа во странство. На полето на љубовта, можете да очекувате интересни настани и авантури по избор. Кога станува збор за здравјето, може да имате проблеми поврзани со црниот дроб, белите дробови, жолчката, но и со чувствителните колена. Препорачливо е да избегнувате алкохол што е можно повеќе.

ЈАРЕЦ

Ве чека фаза во која ќе имате можност за значително материјално подобрување и стабилизирање. Кога станува збор за љубовта, можете да очекувате нова понуда за врска. Во областа на здравјето, се потенцираат проблеми со мочниот меур, бубрезите и урогениталниот тракт. Можеби сте подложни на воспалителни и болни состојби, како и на некои нови инфекции, затоа пазете се.

ВОДОЛИЈА

Може да очекувате да ја прекинете соработката на која сметавте. Кога станува збор за љубовта, пред вас е фаза во која врската со вашата сакана ќе биде ваша слаба точка. Во областа на здравјето, може да има проблеми со чувствителна кожа, иритации, алергиски реакции или некои невообичаени промени во кожата. Консултирајте се со вашиот дерматолог.

РИБИ

Имате многу деловни обврски во овој период, но ќе можете да завршите сè на време. На полето на љубовта, постои ненадејна средба со личност од минатото. Кога станува збор за здравјето, може да има мал пад на имунитетот што можете да го надминете. Зголемете го внесот на витамини, одморете се малку повеќе и подетално консултирајте се со вашиот лекар за терапијата.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote