in

Неделен хороскоп за периодот од 7 до 13 декември!

Седум дена бурни страсти, големи можности, но и непотребни ризици – што ве очекува?

Овен

Ќе имате подобра комуникација со другите. Ќе ви биде полесно да постигнете договор со другите. Имате вишок енергија. Постои можност да ги акумулирате своите обврски, но обидете се да не го сторите тоа, затоа што само ќе се саботирате. Направете помалку, но барем бидете темелни. Што се однесува до љубовта, ако сте слободни, и понатака нема да сакате да го менувате вашиот статус. Ако сте зафатени, премногу сте тврдоглави за да се сретнете со вашиот партнер. Како и да е, барем не ги занемарувајте страстите, па лесно ќе најдете компромис.

Бик

Зголемени трошоци се можни оваа недела. Размислете за она што навистина ви е важно, а не за она што ви се допаѓа. Не трошете премногу пари на работи што не ви се потребни. Платете ги сметките на време. Бидете поодговорни на работа затоа што колегите може да ве обвинат дека сте побавни од нив. Фокусирајте се на приоритетите. Биковите во врска – ништо не ви се случува во љубовта. Сè е исто и стабилно. Покрај тоа, сега сте сигурни дека не сакате да промените ништо. Ако сте слободни, личноста која ве сака може да ја покаже својата симпатија, а вие сте повеќе страствени од вообичаеното.

Близнаци

Сè што досега научивте конечно ќе се исплати. Потрудете се да го примените знаењето во бизнисот за да напредувате. Имате поддршка од претпоставен и колега. Ова е одлична недела за договори што долго време сакате да ги реализирате. Не сакате да му угодувате на вашиот партнер, сакате некој да обрне внимание и на вас. Кажете му на вашиот партнер што сакате за да може повеќе да се потруди. Ако сте слободни, имате чувство дека комуникативна и многу привлечна личност што ја познавате преку пријател, сака нешто повеќе од дружење.

Рак

Откријте ги полињата што ве интересираат. Не исполнувајте ги своите обврски, туку потрудете се да бидете повеќе посветени. Само така можете да очекувате напредок. Бидете отворени за нови деловни можности, посебно ако работите со луѓе кои не се од вашето место или земја. Ќе имате поддршка од предходни колеги со кои сте работеле претходно. Изразете ги вашите желби и почекајте да реагира вашиот партнер. Ако сте слободни, обидете се да и дадете до знаење на личноста што ја сакате подолго време. Не се откажувајте лесно од љубовта, но и од страста оваа недела.

Лав

Вие сте многу амбициозни. Не ви е тешко да добиете поголема сума пари. Лесно ви е смислен начинот на напредок. Посоветувајте се од другите луѓе што можете да воведете како новост. Имате вишок енергија, па лесно можете да постигнете сè што сте замислиле. Ако сте зафатени, мислите дека вашиот партнер не се грижи доволно за вас и сте прилично загрижени. Обидете се да откриете кои се всушност неговите чувства. Ако сте слободни, нема да биде лесно да стигнете до некој што многу го сакате, но потрудете се да привлечете внимание.

Девица

Вие сте прилично расеани. Не е лесно да добиете резултати затоа што имате впечаток дека ништо не ви оди како што треба. Вие сте бавни и преосетливи на критики. Пронајдете начин да се мотивирате малку подобро. Вие сте напнати и изгледа дека ви е доста од сè, но тоа не значи дека треба лесно да се откажете. Зафатените, кажете му на вашиот партнер како се чувствувате затоа што само така може да ги покажете своите чувства оваа недела. Не мора да биде сè преку дела, подароци, некои пораки и искреност не можат да болат. Ако сте слободни, отворете се кон личноста со која сакате да бидете, бидејќи ако сте директни, шансите да го постигнете она што го сакате ќе бидат поголеми.

Вага

Имате многу нови можности, но не заборавајте на сите обврски што треба прво да ги завршите. Не претерувајте со вашите планови. Важно е да бидете добро организирани. Направете што можете, за да се ослободите и конечно да видите одреден напредок. Завршете сè што можете самостојно. Зафатените, ќе имате поддршка од вашиот партнер што се однесува на работата што ја вршите, така што ќе имате поголема мотивација да работите напорно.

Шкорпија

Користете неколку свежи идеи за да им предложите промени на колегите. Можеби тој цени нешто. Обидете се да се фокусирате само на она што е профитабилно, а не првенствено на реализација на нови проекти. Haveе имате добар проток на готовина, но можни се ненадејни трошоци. Венера е сè уште во вашиот знак и вие сте многу убаво расположени и желни за внимание и убов. Склони сте на флерт, а можна е нова врска. Ако сте зафатени, поддржете ја вашата сакана во работата или плановите.

Стрелец

Фокусирајте се на вашите потреби. Не мора секогаш да им помагате на другите. Ќе имате повеќе добра волја за работа, но тоа не значи дека ќе бидете фокусирани цело време. Не сте сигурни што треба да направите прво, затоа побарајте упатство од другите. Соработниците можат да бидат напнати и вознемирени, не дозволувајте тоа да ве вознемирува. Попозитивни сте од вообичаеното кога станува збор за наоѓање личност која ќе ви го задржи вниманието. Не ви е лесно и многу тешко да сакате некој.

Јарец

Не се чувствувате многу добро. Не ви е лесно да дојдете до решение бидејќи сте зафатени помеѓу приватниот живот и обврските на работа. Немате воља и ви треба мотивација. Завршете ги сите обврски на време. Размислете за преселување или соработка со луѓе кои не се од вашето место или земја. Кога станува збор за љубовта, лесно е да остварите нови познанства, едноставно не сте сигурни дали сакате врска. Не сте подготвени за обврски. Зафатените, треба да ја цените напорната работа на вашиот партнер за сè што работи за вас. Не го занемарувајте.

Водолија

Има простор за подобрување. Пријател или добар колега може да препорача или да ве поттикне да добиете промена. Обидете се да дадете се од себе за да направите сè што имате . Можна е помош од колегите, така што нема да морате многу да се замарате со работа. Ако можете да им помогнете на другите да го сторат своето, сигурно ќе профитирате. Зафатените, ви недостасува страст во врската и тоа е она што може да ја уништи. Работете на тоа. Слободните, обидете се да се фокусирате на љубовта, не толку на обврските, освен ако не сакате да промените ништо во вашиот љубовен живот.

Риби

Научете да управувате со вашите пари. Не трошете ги само затоа што сте се потрудиле малку повеќе да ги заработите. Подобро размислете дали можете да ги инвестирате некаде. Потрудете се да направите што повеќе обврски. Бидете рационални и посветени, не несериозни, иако повеќе би сакале да одмарате цела недела. Зафатените, обидете се да се фокусирате на вашиот партнер, прашајте го како можете да му помогнете и да ги реши проблемите што ги има. Слободните – дадете се од себе да не го одбиете предлогот на некоја личност за подобро да се запознаете. Љубовта е на чекор од вас.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote