in

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ЗА ПРВАТА НЕДЕЛА ОД МЕСЕЦ ДЕКЕМВРИ!

OВЕН

Оваа недела, наместо премногу да ги туркате условите во деловниот живот, треба да постапувате поразумно. Ако дадовте се од себе, нема причина повеќе да се грижите за ова. Можеби ви е тешко да изразите точно како се чувствувате, што посакувате и што ви треба, особено кога се соочувате со вашите врвни директори. Би било подобро да направите чекор назад и да се свртите кон задачите што се во ваша контрола или да не бидете премногу амбициозни. Прекрасниот контакт помеѓу Сонцето и Уран може да ви донесе монети на неочекувани места

БИК

Можете да добиете добра поддршка од вашите пријатели од вашиот социјален круг. Вие сте во една недела каде ќе се чувствувате повредни и поважни во животот. Можеби нема да можете да го задржите изненадувањето на некои настани. Може да откриете дека вашите дела или проекти кои не биле прифатени подолго време се прифатени. Можете да добиете поддршка од силни луѓе. Може да учествувате во социјални проекти и да донесете важна иновација. Оваа недела ви е поважна од многу други недели.

БЛИЗНАЦИ

Вие сте во една недела каде ќе го најдете своето место во вашиот деловен живот и ќе ја дизајнирате својата работа во оваа смисла. Во некои прашања од животот во кариерата, треба да поставувате предизвици не вербално, туку со вашата работа и вештини. Додека очекувате луѓето да прават искрен бизнис, можеби може да видите дел од злото што го сториле. Понекогаш е важно да бидете во право, а не во право. Придржувајте се до оваа филозофија. Можеби мислите дека не добивате внимание од спротивната страна во вашите односи и може да изгубите одреден правец.

РАК

И покрај тоа што сте имале повеќе потешкотии со вашите врски во изминатите недели, дојдовте до точката каде што можете да видите одредени работи појасно за некои прашања. Би сакале да ве потсетиме дека сè е можно во животот и дека сте на работ на сите можни. Очекувајќи да бидеме целосно слободни, понекогаш може да нè направи робови до нашите лични граници. Понекогаш треба добро да разликуваме што знаеме и што не. Вистината не е онаква каква што очекувавте. Мора да ја видите моќта во едноставноста и да влезете во срцето на сè.

ЛАВ

Вие сте пред вратата на новите почетоци. Некои новини ќе ве изненадат. Ве молиме, оспорете се на нови и оригинални теми колку што можете. Ослободете се од вашето его. Потребна ви е нова ера и нови проекти. Можете да започнете нова врска во вашето работно опкружување или деловна област. Во некои работи протокот се менува. Новиот знак што ќе се одржи во вашиот знак минатата недела го открива неговиот ефект овој месец. Мора да престанете да размислувате за поранешната девојка која не се вратила или за луѓето што ве лажат и гледаат напред. Можете да направите добра зделка или договор со институција од највисоко ниво.

Девица

Неделата ја започнувате ефективно и силно. Вашата владејачка планета сега се движи во Девица. Може да има недоразбирања. Треба да бидете внимателни и економични во монетарните работи. Особено е корисно да бидете повнимателни во трошењето во среда и четврток. Озборувањата зад грб или прашањата за кои треба да зборувате може да се кажат поинаку. Не преценувајте го она што не го гледате со вашите очи или не го слушате со уво. Може да доживеете интимност со колега или да започнете изненадувачка врска со близок пријател.

ВАГА

Оваа недела вашата владејачка планета Венера ќе се спротивстави на вашата куќа за кариера. Не се вклучувајте во настани оваа недела што одеднаш ќе ве нервираат или ќе ве одведат во голем хаос. Престанете да вчитувате товари што не можете да ги носите. Треба да бидете многу внимателни со вашите говори и ветувања. Може да има некои промени во вашиот деловен живот. Нови цели и нови учества влегуваат во вашиот живот. Можеби е можно да купите нов дом или да го смените вашиот дом. Пазете се од какви било заблуди во вакви работи.

ШКОРПИЈА

Оваа недела мора да ги направите вашите планови многу добро. Напнатоста помеѓу Сатурн и Марс може да ве натера да мислите дека нешто ве блокира. Не бидете упорни за некои прашања. Во монетарните работи, малку полесно ќе дишете. Ако имате планови за раѓање деца или за образование на вашите деца, можете да ги спроведете. Можеме да препорачаме да земете предвид понеделник или вторник за вашите нови состаноци. После средината на неделата, треба да се подготвите за есен и да изберете да преминете на здрава исхрана.Бидете повнимателни за изненадувачките вести што ги добивате од вашиот близок круг. Некои настани се разоткриваат.

СТРЕЛЕЦ

Најистакната позиција на небото оваа недела ќе биде стресниот агол помеѓу Сатурн и Марс. Ова ќе ги изнесе во прв план и љубовниот живот и финансиските проблеми. Можеби не сте во можност да го направите она што сакате да го направите заради несоодветноста на вашите економски услови. Можеби требаше да ставиш крај на врската или можеби си дошол во ситуација кога ќе речеш дека веќе не работи, без оглед што јас правам. Не треба веднаш да судите. Изберете да бидете смирени и внимателни. Можеби ќе треба да направите суштинска исплата среда-четврток. Не давајте ветувања што не можете да ги остварите за некои прашања. Побрзајте да ги ставите на дело вашите недовршени проекти.

ЈАРЕЦ

Неделата ја започнувате со круцијалниот аспект помеѓу Сатурн и Марс. Сè и во вашите односи и во деловниот живот можеби се движат кон голема промена во моментов. Можеби донесувате одлука за разделување што долго време се обидувате да ја донесете или можеби донесувате одлука за брак за вашата долгорочна врска. Значи, оваа недела може да има некои радикални промени во вашиот живот. Што и да е во вашата животна приказна, треба да го оцените соодветно. Можеби купувате нова куќа, ќе земете заем или можеби мислите дека доделувате куќа со сопругата. Можеби сте преоптеретени со одговорности за детето. Треба да се однесувате испланирано и стратешки.

ВОДОЛИЈА

Оваа недела може да направите многу силни подобрувања во монетарните работи. Престанете да имате тајни непријателства и да држите нечии против некого. Вие не сте вакви и никогаш не сте биле вакви. Идејата да наведете некого или да ги барате вашите права можеби не е точна во оваа фаза. Можеби размислувате да направите инвестиција. Сакате да ја обезбедите својата иднина, но не треба да брзате во одредени работи. Сè има време и место. Внимавајте на одредена конкуренција со вашите колеги во вашиот деловен живот. Изберете да бидете јасни и решени во однос на соработките и состаноците во среда и четврток.

РИБИ

Направете мал чекор назад од очекувањата во љубовниот живот. Изберете да им дадете приоритет на вашите парични проблеми и целите во кариерата оваа недела. Одреден притисок може да ве измори финансиски. Направете ги вашите пресметки многу подобри и поточни при плаќањата. Ако имате скршени предмети или некои уреди кои дефектно функционираат, бидете внимателни во врска со нивното одржување. Не донесувајте брзи и избрзани одлуки. Можеби треба да донесете важна одлука во животот во четврток. Не правете лути разговори околу луѓето веднаш штом ќе добиете новости.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote