in

НЕДОСТАТОКОТ НА ОВИЕ ВИТАМИНИ МОЖЕ ДА ВИ ЗАДАДЕ СЕРИОЗНИ ЗДРАВСТВЕНИ ПРОБЛЕМИ!

Сува кожа : Недостаток на витамин А и Ц и намалено ниво на вода во телото!

2. Акни : Недостаток на Витамин Ц и цинк во организмот!

3. Споро зараснување на раните : Недостаток на витамин Ц и цинк во организмот

4. Егзема : Добри масла и недостаток на пробиотици во организмот!

5. Херпес : Недостаток на витамин Е во организмот

6. Дерматитис : Недостаток на витамин Б6 и Б3 во организмот

7. Првут : Недостаток на цинк во организмот

8. Псоријаза : Недостаток на витамин Д во организмот

9. Пукнатини во устата : Недостаток на витамин Б2 во организмот

10. Брчкаста кожа : Недостаток на коензимот q10 во организмот


11. Лузни на рацете :Недостаток на железо

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote