in

Павел Недвед: Роналдо останува во Јуве!

Кристијано Роналдо ќе остане во Јувентус до крајот на неговиот договор, според вице-претседателот на Старата Дама, Павел Недвед, кои ги демантираше гласините околу вреќањето на Португалецот во Реал Мадрид.

35 годишниот напаѓач беше мета на многу критики поради неговата игра оваа сезона, а неговиот Јувентус се мачи во домашното првенство оваа сезона и испадна од Лигата на Шампиони.

Но Недвед ги увери навивачите дека Роналдо има договор до 2022 и со сигурност ќе остане во италијаскиот актуелен првак.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote