in

Нема никој посреќен од Софија и Лука, убави вести доаѓаат од нивниот дом!

Лука Јовиќ и Софија Милошевиќ ја започнаа 2021 година на најсовршен можен начин. Уживајќи во семејната среќа со неговиот син Алексеј, Лука доживеа вистинско изненадување. Имено, нашиот успешен репрезентативец се врати на местото на успехот, во клубот Ајнтрахт, што го направи светска фудбалска ѕвезда и му овозможи да го пренесе својот живот – во Реал.

Се вратив – им порача Лука на сите навивачи пред неколку дена преку видео порака што беше објавена на официјалниот профил на Twitter на клубот од Франкфурт. И тогаш постигна дури два гола на првиот натпревар. Не е доволно да се каже колку Јовиќ не му паѓа на памет. Но, како што пишува локалниот печат, повеќе добри вести пристигнуваат од домот на популарниот фудбалер и неговата свршеница.

Според медиумите, Лука Јовиќ и Софија Милошевиќ ги спакуваа куферите и си заминуваат од Мадрид. Пред неколку дена тие ангажираа агент кој ќе им помогне да најдат куќа во Франкфурт, а барањата за нов дом се да имаат двор и да бидат изолирани од градската врева и папараците. Исто така, потребно е имотот да има сала за вежбање, како и луксузната куќа во Мадрид каде што живееја.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote