in ,

WTFWTF Што?Што?

НЕВЕРОЈАТНО – необичен природен феномен кој убива се што ќе му застане на пат (ВИДЕО)

Необичната и по малку застрашувачка појава е фатена на камера, а неверојатната снимка крие смртоносна тајна.

Овој феномен е неверојатно опасен и е наречен „леден прст на смртта“.

Мразот се замрзнува и убива сѐ околу себе кога ќе го допре морското дно, односно е сталактит кој го замрзнува морскиот свет, пишува BBC.

Врелата морска топлина излегува од мразот и доаѓа во контакт со леденото студено море. Така солената вода се стврднува на површината и го формира овој огромен сталактит.

Гледачите се воодушевени од необичната снимка.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote