in

Што?Што?

НЕСРЕЌА НА СМЕТКА НА ДАДИЛКАТА! Девојче оштетило гитарата на нејзиниот татко, ТОЈ СО НЕВЕРОЈАТНО БАРАЊЕ ДО ДАДИЛКАТА!

Еден татко бара од бебиситерката да му купи нова гитара од 2.200 долари, бидејќи неговата ќерка ја оштетила истата додека девојчето се грижело за неа.

Во долгата објава на Reddit, човекот објаснил дека 19-годишната дадилка, која била најмена да го чува неговото девојче, била во неговата куќа кога таа решила да излезе поради телефонски повик. Тригодишното девојче било без надзор 20 минути.

„За тие 20 минути, нашата ќерка успеа да го поттурне каучот до вратата од дневната соба, да ја отвори, да се спушти во подрумот и да извади една од моите гитари од ѕидот“, објаснува лутиот родител.

Вратот на скапиот инструмент бил уништен, а мајсторот проценил дека мора да се замени: „Барам од бебиситерката да плати за нова гитара, не сакам вратата да се санира или замени, бидејќи поправките и замената на деловите го намалуваат вредност на инструментот “.

Тоа би го чинело тинејџерот 2.200 долари.

Таткото ја заврши својата порака на Reddit со уништена гитара, прашувајќи ги читателите кој е во право.

„Нејзините родители ни велат дека сме одговорни, таа нуди само бесплатна грижа за децата, нашите пријатели велат дека сме премногу строги, но тоа беше нејзина одговорност, нели?“, Праша тој.

Корисниците на Reddit генерално не се согласуваат со него. Иако тие веруваат дека бебиситерката сноси одговорност, бидејќи таа не се осмелила да остави тригодишно дете самостојно, тие го виделе барањето за плаќање на нова гитара како неправда.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote