in

Netflix објави серија во режија на Барак и Мишел Обама! [ВИДЕО]

WASHINGTON, DC - DECEMBER 14: U.S. President Barack Obama and First Lady Michelle Obama speak onstage at TNT Christmas in Washington 2014 at the National Building Museum on December 14, 2014 in Washington, DC. 25248_001_0621.JPG (Photo by Theo Wargo/WireImage)

Netflix објави трејлер за десет-епизодната едукативна мини-серија „Ние луѓето“. Оваа серија, во режија на Барак и Мишел Обама, меѓу другите, во комбинација на музика и анимација, има за цел да ги научи на помладите генерации граѓанска култура.

Серијата ќе има десет епизоди, кои ќе се фокусираат на темата граѓански права со оригинални песни и анимирани кратки текстови. Премиера ќе биде на 4 јули, Денот на независноста на Соединетите Американски Држави.

Трејлерот ги претставува sвездите во најавената серија, давајќи увид во оригиналните песни што ќе можеме да ги слушнеме по објавувањето на серијата.

Особено е нагласено дека Барак Обама и неговата сопруга Мишел се најдоа во улога на режисер.

На списокот на уметници вклучени во проектот се вклучени Х.Е.Р., elleанел Моне, Бренди Карлајл, Лин-Мануел Миранда, Адам Ламберт, Корде, Бебе Рекс, КАЈЛ, Андра Деј и поетесата Аманда Горман.

Што се однесува до темите на песните, тие се движат од изборниот систем до данокот, а секоја епизода има за цел да ни претстави едноставен преглед на основните американски граѓански права.

Покрај Барак и Мишел Обама, на списокот режисери се и Питер Ремзи, Трисија Гам, Викторија Винсент, Бенџи Брук, Мејбел, Тим Рауш, Р. Гутирез, Дарон Нафси, Еверет Даунинг и Кендра Рајан.

Серијата има и импресивна листа на извршни продуценти, со имиња како Тони Дејвис, Прија Сваминанатан и Кенија Барис.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote