in

Netflix ги откупи правата за емитување на Spider-Man и сите идни филмови на Sony!

Добри вести за љубителите на Марвел, имено Netflix ги откупил правата за емитување на старите филмови на Spider-Man кој беа снимени од студиото на Sony.

Популарната стриминг платформа неодамна соопшти дека потпишала мулти-милионерски договор со Sony во кој ќе може да еминтува голем број од минатите и идни филмови од студиото.

Ова значи дека ќе ги видиме Spider-Man на Andrew Garfield на платформата, а сите идни премиери на Sony ќе се објавуваат токму на Netflix.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote