in ,

Netflix ги зголемува цените!

Netflix ќе започне со зголемувањето на цените на неговите претплати, откако одлучија да го зголемат нивниот стандарден пакет на 14$ месечно додека нивниот премиум пакет се зголемува на 18$ месечно. Новата цена за стандардниот пакет забележа пораст од 1 долар, додека премиум пакетот се зголеми за 2 долари.

Стриминг компанијата веќе започна со применување на новите цени и корисниците треба да започнат да ги плаќаат од следниот месец. Зголемувањето на цените доаѓа во моментот кога корисниците имаат премногу опции за користење на слични услуги, за разлика од пред неколку годни кога најголем ривал на Netflix беше само Hulu.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote