in

Студиото на James Bond бара сума од која боли главата за да го отстапи филмот на Netflix

Во најновиот начин на дебитирање на филмовите во светот каков што не сме навикнале досега – преку стриминг платформите, студиото на James Bond ја разгледува можноста да не го објави филмот во кино салите, туку да ги продаде правата на стримиг платформите. Најголем кандидат за тоа беше Apple, но сега се приклучува и Netflix.

Според Variety, филмот загубил од 30 до 50 милиони долари поради поместувањето на датите на објавувањето на филмот. Но сега MGM, студиото на “No Time To Die”, бара неверојатни 600 милиони долари за да им ги отстапи правата на Netflix или Apple. Како и да е, останува да видиме како оваа драма во филмската индустрија ќе заврши.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote