in

Netflix ќе ги адаптира книгите Redwall во серија и филм!

Популарните книги на Brian Jacques, Redwall ќе добијат адаптација од стриминг гигантот Netflix во филм и во серија. Netflix ќе го оствари овој проект во колаборација со Penguin Random House Children. Дури 30 милиони копии се продадени од овој роман кои спаѓа во жанрот – фантазија.

Netflix соопшти дека Patrick McHale ќе го режира филмот, додека шак сериите ќе бидат базирани според ликот Martin the Warrior. Платформата изјави дека повеќе информации за проектот ќе добиеме во скоро време.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote