in

Неуништлив: Пол позиција за Квартар на Арагон

Возачот на Петронас Јамаха, Фабио Квартараро ќе стартува од пол-позицијата на 10-та трка од шампионската сезона во Мото ГП, Големата награда на Арагон.

Младиот Французин имаше сериозен пад на последниот слободен тренинг и покрај тоа што помина без скршеница, оттогаш оди со помош на патерици. Тоа не го спречи да блесне неколку часа подоцна, кога дојде неговиот ред да се избори за пол-позицијата и да го победи Маверик Вињалес во фабриката Јамаха за 46 илјадити делници.

Квар Кражлоу од ЛЦР Хонда ќе им се придружи на Квартара и Вињалес во првата стартна линија, во недела во 15 часот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote