in

Неверојатен инцидент во САД: 18-месечно бебе го уби својот братучед со пиштол!

Во САД, полицајците кои излегле на местото на настанот по претходната пријава, наишле на неверојатен случај. Утврдено е дека 18-месечното бебе со пиштол го застрелало неговиот 5-годишен братучед.

Во САД, лудилото со оружје предизвика уште една смрт. Полицијата превзедоа акција во средата околу 09:30 часот кога било пријавено дека било застрелано дете.

Полицајците кои стигнале до домот во Детроит, државата Мичиген, го виделе 5-годишното момче застрелано во вратот. Малиот кој бил итно пренесен во болница не можел да се спаси.

Таткото на бебето е приведен

Според извештајот, полицијата соопшти дека 18-месечно момче пронашло залутан пиштол во неговата куќа и случајно пукало во неговиот братучед. За време на инцидентот било пријавено дека 27-годишниот татко на жртвата, бабата на децата и едногодишно девојче биле дома.

Таткото, за кого се сметаше дека го поседува пиштолот, беше приведен. Истрагата за инцидентот продолжува.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote