in

УбавоУбаво СлаткоСлатко

Неверојатен лек: 100 % ги чисти бубрезите од песок и камчиња

Доколку имате камен во бубрегот, направете го овој едноставен народен лек и за шест дена ќе го решите проблемот. Освен тоа, целосно ќе го исчистите и од песок. Многумина кои го пробале овој мелем успеале да го решат овој проблем, па затоа пробајте и вие. Не може да ви наштети, сите состојки се природни, но затоа може да ви помогне.

Потребно ви е:

– 100 мл лимонов сок

– 100 мл ладно-цедено маслиново масло

– 100 мл пиво

Подготовка:

Сите состојки ставете ги во стаклено шише и промешајте.

Употреба:

Пијте по 50 мл наутро на празен стомак.

Внимание:

Овој лек не смее да се користи доколку каменот е поголем од 15 милиметри.

Ефект:

Доколку имате песок во урината, ќе го исфрлите за три-четири дена. Доколку имате камен или повеќе камчиња, ќе ги исфрлите по шестиот ден.

Како ви се допаѓа?

2 поени
Upvote Downvote