in

НЕВЕРОЈАТЕН погодок на Лео Меси! [ВИДЕО]

3rd June 2021 Estadio & xdanico de Santiago del Estero, Santiago del Estero, Argentina World Cup football qualification, Argentina versus Chile Lionel Messi of Argentina talks with referee Jesus Valenzuela about a decision PUBLICATIONxNOTxINxUK ActionPlus12293176 Fotobaires

Фудбалските екипи на Аргентина и Чиле ги поделија бодовите во првото коло од групата А на Копа Америка – 1:1.

Во играта без многу калкулации, „гаучосите“ имаа дури 18 удари кон противничкиот гол, од кои пет беа во голот, додека чилеанците постигнаа еден помалку.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote