in ,

СлаткоСлатко Што?Што?

Едноставен трик за чистење на рерна кој пламна на интернет: Ја отстранува НАЈТВРДОКОРНАТА маснотија за 1 минута!

Чистењето на рерната и шпоретот не е омилена работа и кога ќе дојде тој момент сите бараат да го сторат тоа што е можно побрзо.

Проблемот се јавува ако нечистотијата и маснотиите веќе изгореле. Сепак, еден корисник на ТикТок откри добар и едноставен трик што не може да се погреши.

 

 

Имено, таа истури детергент за миење садови во калапот за мраз и го стави во замрзнувач. Кога детергентот замрзна, оваа жена ги зела коцките и ги искористила преку површината на рерната и скарата. Резултатот беше неверојатен.

„Ова е одличен трик, одлично ја исчистив рерната“, беше еден од коментарите под видеото.

Видеото брзо стана популарно на социјалните мрежи, а корисниците со ентузијазам коментираат дека едвај чекаат да го пробаат овој трик што сигурно ќе им помогне да се расчистат.

 

@tanyahomeinspo

Washing up liquid hack #clean #cleantok #cleanwithme #hincher #washingupliquid #fairyliquid #hinching #cleaninghacks #tanyahomeinspo

♬ original sound – Tanya Home Inspo | Home Hacks

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote