in

НЕВЕРОЈАТЕН ЗДРАВ НАПИТОК: Готов за 5 минути, а е вистинска бомба за имунитетот!

Овој пијалок е богат со витамини и има многу корисен ефект врз целиот организам!

Со цел имунитетот да биде силен, потребно е да се води грижа за доволен внес на витамини и минерали. Исто така, можеме да го зајакнеме имунолошкиот систем и организам со домашни сокови. Најдовме рецепт за еден напиток, кој освен што има корисен ефект врз организмот, има и одличен вкус.

Ќе ви бидат потребни 4 состојки:

  • 2 грејпфрута
  • 3 портокали
  • 2 лимони
  • мед

Подготовката е прилично едноставна. Исцедете го овошјето и засладете го пијалокот со мед.

Зошто овој пијалок е добар:

Полн е со витамин Ц, кој е моќен сојузник на имунитетот. Исто така, содржи калиум, витамин А, витамин Б6, фолати и цинк, вредни хранливи состојки кои ќе му помогнат на организмот во борбата против вирусите и се важни сојузници дури и ако сакате да изгубите тежина.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote