in

НЕВЕРОЈАТНО! Мејведер заработи милион и пол долари по удар!

Флојд Мејведер потврди дека тој е машина за правење пареа. Поранешниот боксерски шампион заработи 61,5 милиони долари за егзибициската борба против Јутјубер на Логан Пол.

Пресметано е дека Американецот, кој има 50 победи на исто толку натпревари во својата професионална боксерска кариера, упатил вкупно 43 удари кон Пол. Тоа значи дека секој удар вреди 1,5 милиони долари.

„Верувам во паметна, а не во напорна работа. Тоа беа лесни пари, како легален грабеж на банка. Ми беше овозможено, го прифатив. Живееме од пари, да бидеме реални“, Мејведер нема влакна на јазикот.

Пол не направи лошо ниту во целата приказна. Покрај тоа што доби добри удари од рингот, тој излезе побогат со 14 милиони зелени бекови.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote