in ,

Нема да поверувате – Ова се најголемите нешта во светот!

1. Најголемо дрво – Секвоја

2. Најголемо животно што некогаш постоело – Amphicoelia

3. Најголема змија што некогаш постоела – Titanoboa

4. Најголемо овошје што расте на дрво – Џекфрут

5. Најголемата птица што некогаш постоела – Argentavis

6. Најголемата пештера – Рајската Пештера во Виетнам

7. Најголемиот цвет – Rafflesia

8. Најголемиот елен – Гигантскиот елен

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote