in , ,

Што?Што?

ОДЛИЧНО ОТСТРАНУВАЊЕ НА БИГОР И НЕЧИСТОТИЈА: Универзално средство за чистење што можете сами да го направите (ВИДЕО)

Ако и вие имате проблем со бигор и не знаете како да го вратите сјајот на славините, вратите за туширање … тогаш испробајте го овој чудотворен лек. Феноменално ги отстранува бигорот и маснотиите и лесно се прави од само 3 состојки.

Состојки:

  • 100 мл прашок за миење садови
    100 мл топла вода
    4 лимонтуса

Подготовка:

Прво, истурете го сокот од лимон во шишето со прскалка со инка, потоа правот и на крајот водата. Затворете го шишето и добро измешајте. Попрскајте ги површините што сакате да ги исчистите и почекајте 2 минути да стои.

 

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote