in ,

СлаткоСлатко

ИСЧИСТЕТЕ JA ПЕГЛАТА САМО ЗА неколку минути: Неверојатен трик, а една состојка за чистење особено ќе ве изненади

Се чини неверојатно, но аспиринот или парацетамолот се навистина најбрзите и најлесните за чистење на дамките на пеглите. Пробајте сами.

Потребно е:

парацетамол или аспирин
крпа
пинцета

Ако имате тврдоглави дамки на пеглата, најлесен начин да ги отстраните е со аспирин или парацетамол. Уклучете ја пеглата максимално и исклучете ја опцијата за пареа. Земете го лекот со пинцета за да не изгори, а потоа истријте го каде се дамките, па избришете го со крпа. Додека го правите ова, отворете ги прозорците.

Ќе забележите сами како дамките исчезнуваат брзо и лесно.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote