in

Њу Јорк е последната држава која ја легализира марихуаната во САД!

Властите на Њу Јорк одлучија да ја легализираат продажбата и употребата на рекреативната марихуана во државата. Досега во САД во барем 14 држави можете слободно да купите марихуана за рекреативна употреба без да имате проблем со законот и со полицијата.

Според економските експерти, легализацијата на канабисот ќе и донесе на државата дополнителни 350 милиони долари годишно во БДП-то. Со овој закон, сите лица постари од 21 година слободно ќе можат да купуваат и продаваат марихуана.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote