in

Newcastle извлече поен во последните моменти против Tottenham

Њукасл успеа да извлече поен во судиското продолжение на мечот против Тотенхем откако судијата покажа на белата точка после дискутабилната игра со рака. Екипата од Лондон можеше да победи со 5-0 доколку ги искористи своите многубројни шанси. Калум Вилсон стрелаше во последните моменти на мечот и му донесе неочекуван бод на Њукасл.

Менаџерот Мурињо видно незадоволен се упати во соблекувалните пред да заврши натпреварот. Голманот на црно-белите, Карл Марлоу успеа да забележи 11 интервенции и тој е еден од најзаслужните што Њукасл не го загуби овој натпревар.

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote