in

Њукасл ја прекина победничката низа на Вест Хем!

Њукасл забележа многу битни бодови кои можат да им обезбедат место во највисоката англиска елита и следната година откако усепа да го победи хендикепираниот Вест Хем.

Авто-голот на Иса Диоп и голот на Жоелитон ги донесоа домаќините на сигурно водство на полувремето. Екипата од Лондон, која остана без Даусон во првото полувреме, успеа да стигна до изедначување во вториот дел од натпреварот.

Но и покрај тоа што изгледаше дека Вест Хем ќе стигне до заслужениот 1 бод, Вилок ја расипа радоста на домаќините и им донесе 3 бода на Њукасл.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote