in

Њујоршката филхармонија започна стриминг услуга по желба!

Њујоршката филхармонија започна услуга за аудио и видео стриминг по нарачка, наречена NYPhil +, по цена од 4,99 УСД месечно или 50 УСД за целата година.

Првичната понуда вклучува композиции „Државник затвореник“ од Дејвид Ланг, добитник на наградата „Греми“ и „Оган на моите усни“ од Џулија Волф, двете со музичкиот директор Јаап ван Цведен, како и нов концерт со диригентот Дејвид Робертсон и пијанистот Емануел Секира.

Понудата вклучува, меѓу другото, пет децениски концерти „Во живо од центарот за Линколн“, но нема концерти поврзани со Леонард Берштајн, музичкиот директор на оваа филхармонија од 1958 до 1969 година. Нови програми ќе бидат додадени во наредните месеци.

Њујоршката филхармонија во март запре голема серија концерти во живо поради коронавирусот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote