in

Neymar доби суспензија за 2 натпревари

Напаѓачот на ПСЖ, Нејмар, доби суспензија за 2 натпревари поради неспортското однесување на натпреварот против Марсеј. Француските власти изјавија дека ќе ги истражуваат неговите жалби дека бил расистички нападнат.

Бразилскиот фудбалер беше еден од 5те исклучени играчи во неделата, откако го удри дефанзивецот на Марсеј, Алваро Гонзалес. После натпреварот Нејмар изјави дека бил испровоциран и навреден на расна основа. Гонзалес ги отфрли тие обвиненија.

ПСЖ изјавија дека силно го поддржуваат нивниот фудбалер, додека пак Марсеј излезе со соопштение: „Алваро Гонзалес не е расист. Тоа го демонстрира секој ден со неговото однесување откако се приклучи на тимот. Неговите соиграчи имаат големо мислење за него.“

Сакате и вие да создадете ваш квиз? Направете ваш пост!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote