in

СмешноСмешно

Италија победи на Евровизија 2021 година! Еве ги досега најголемите незгоди во ова натпреварување! [ВИДЕО]

Победник на Евровизија, што годинава се одржа по 65-ти пат, беше Италија. Додека Maneskin победи на Евровизија со својата песна „zitti e buoni”, корисно е да се потсетиме на сите незгоди на Евровизија од минатото до денес..

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote