in ,

WTFWTF Што?Што?

Најмистериозни книги во светот кои апсолутно не треба да се читаат!

  1. El Azif Necronomicon
El Azif Necronomicon

El Azif Necronomicon“, за кој се смета дека е напишан од Абдул ал Харед, познат како луд Арап, е на многу поразлично место од сите магични книги во светот. Бидејќи се верува дека тој извршил притисок врз оние кои се обиделе да ја прочитаат оваа книга и на крајот го убиле. Пример е италијански свештеник. Свештеникот полудел обидувајќи се да ја преведе книгата и ја уништува и оригиналната и преведената книга. Подоцнежните истражувања откриваат дека книгата не била изгорена, туку била изгубена. Многу државници ја бркале оваа книга.

2. Kenz-ül Havas

Kenz-ül Havas

Во денешно време лесно се наоѓа, но оваа книга не е оддалечена од луѓето на кои им требаат информации за оваа тема – ул Хавасу се користи од големи научници. Книгата, која содржи добри информации против злото, може да има лоши резултати ако не се користи правилно.

3. Луѓе на монолитот

Monolitin İnsanları

Се вели дека авторот на „Луѓето на монолитот“, кој се смета за книгите напишани за црната магија, починал во душевна болница.

4. Книга на сенките

Gölgeler Kitabı

Напишана од нео-паганска вештерка, Книгата на сенките содржи огромен број информации за црната магија и вештерството.

5. Grimoire

Grimoire

Grimoire, кој ги содржи сите потребни информации за волшебник, е многу ефикасна книга за црна магија. Секако меѓу работите што треба да се избегнуваат..

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote