in

НИКОГАШ НЕМАШЕ ДА СЕ СЕТИТЕ НА ОВА: Едноставен трик со јајца го полуде интернетот!

Јајцата секако се едни од најпопуларните намирници во светот, па не е ни чудо што трикот со јајца е прегледан дури пет милиони пати!

Иако сите обично ги подготвуваме на неколку вообичаени начини – пржени или варени, или јајце на око, изматени јајца, варени јајца … но има и други, позабавни начини.

На TikTok е објавено видео кое покажува како се прави „пакет“ од јајца.

Сè што треба да направите е да ги истурите белките во тавата и да ја одделите жолчката. Кога белките малку ќе се попржат, ставете ја жолчката од средината, а потоа свиткајте ги рабовите навнатре, за да направите „пакетче“.

Трикот, кој е прегледан скоро 50 милиони пати, е навистина едноставен, но веројатно никогаш не би се сетиле сами.

Како ви се допадна?

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote