in

Рече дека го сака како свој син! Почина човекот кој го нападна нилски коњ! [ФОТО]

Еден земјоделец во Јужна Африка е убиен кога бил нападнат од нилски коњ, за кого рече дека го гледал „како негов син“.

Daha Önce 'Evladım Gibi' Demişti: Su Aygırının Saldırısına Uğrayan Kişi Öldü

Мариус Елс, кој живее во Слободната држава во Јужноафриканската Република, посвои нилски коњ по име „Хамфри“.

Сликите на 40-годишниот земјоделец како е скачен на нилски коњ и заедно пливаат во реката станаа вирални на интернет.

Во изјавите за Mirror, Елс рече: „Малку е опасно, но јас му верувам од се срце дека нема да повреди никого“.

Но, земјоделецот бил нападнат од нилскиот коњ во неделата и починал.

Fakat çiftçi pazar günü su aygırının saldırısına uğrayarak yaşamını kaybetti.

Според вестите на Indipendent, Џефри Викс, шеф на екипата за брза помош, кој отишол на местото на настанот, изјавил: „Вработените во прва помош откриле дека нилскиот коњ го каснал човекот неколку пати“.

Тој додаде дека земјоделецот „останал потопен во водата на реката за уште непознат период“, додаде Викс.

Властите веруваат дека нилскиот коњ го изгризал и го извиткал Елс, вовлекувајќи ја во реката Вал во близина на куќата.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote