in

Премиерата на новиот филм за Џејмс Бонд на 8 октомври!

Светската премиера на новиот филм за најпознатиот таен агент Џејмс Бонд е закажана за 8 октомври, објавена е на официјалната веб-страница и на Твитер профилот „Џејмс Бонд“.

Светската премиера на филмот „No Time to Die“ требаше да биде во април, но беше одложена за октомври поради пандемијата на вирусот корона.

Првично филмот требаше да се прикаже во април 2020 година, па затоа беше одложен за ноември, а потоа за април 2021 година.

Новиот филм за агентот на британската тајна служба 007 чинеше 200 милиони долари, а последен пат Даниел Крег беше во таа улога.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote