in

Nokia и Omega се посочуваат како причина за повторното одложување на James Bond: No Time to Die!

James Bond: No Time to Die, чиј датум на излегување беше одреден како март 2020 година, неодамна беше одложен по трет пат. Некои од изнесените тврдења велат дека компаниите како Nokia и Omega сакаат повторно снимање на сцените каде се појавуваат нивните уреди, и тоа е најголемата причина за повторно одложување на филмот.

James Bond: No Time to Die, кој ќе биде 25-ти филм во серијата James Bond требаше да излезе во март минатата година, но мораше да се одложува двапати поради појавата на КОВИД-19. Продуцентите на филмот направија нова најава неодамна и датумот за визија беше одложен по трет пат, објави дека филмот ќе излезе во октомври.

Уште еднаш, причината за одложувањето на датумот на видот се сметаше за пандемијата сè уште не завршена. Сепак, според веродостојни извори, поради стареењето на некои технологии што се користат во филмот, некои спонзори како што се Nokia и Omega сакале повторно да ги снимаат сцените каде што биле прикажани нивните уреди и датумот на видот мораше да се одложи уште еднаш.

Во филмот има многу производи на Omega и Nokia. Доколку филмот беше објавен на првиот термин, двата бренда ќе имаа шанса да ги најават своите нови производи со овој филм. Сепак, датумот на премиерата е одложен два пати по ред, а Nokia и Omega веќе мораа да ги лансираат уредите што се користат во филмот.

Според изнесените обвинувања, споменатите брендови побарале од продуцентската куќа да ги замени сцените во кои се гледаат нивните уреди. Како што повеќето од нас знаат, Џејмс Бонд е секогаш лик кој ги користи најновите модели.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote