in

Ландо Норис потпиша нов договор со Мекларен!

Ландо Норис потпиша нов, продолжен договор со екипата на Мекларен.

Младиот Британец, кои неодмна наполни 21 година, го продолжи договорот со тимот на Мекларен. Неговиот стар договор завршуваше на крајот од оваа сезона, но Норис изјави дека не размислувал за друга опција освен продолжување на соработката.

Мекларен не откри колку долго ќе остане Норис во нивниот тим. Ова значи дека британскиот тим е првиот во Ф1 кои ги соопшти нивните возачи за следната сезона, откако претходно изјави дека Рикардо останува во 2022.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote