in

Започнува нова ера, еве како ќе изгледаат новите болиди за 2022 година! [ФОТО]

Формула 1 претстави болид – модел за 2022 година. Возилото е изработено во согласност со новите технички прописи, кои ќе започнат нова ера во „најбрзиот спорт во светот“.

Моделот на автомобилот беше претставен во четвртокот во Силверстоун – моделот со целосна големина направен според новите регулативи за прв пат беше прикажан во јавноста.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote