in

НОВ ЦРН РЕКОРД ВО САД: Огромна бројка на смртни случаи!

Болниците им даваат приоритет на најтешко заболените од Ковид-19, откако пандемијата одзеде 300,000 животи од самиот почеток во Соединетите Американски Држави. Рекордите се рушат, а пред неколку денови беше одобрена за употреба вакцината на Пфајзер.

Првите дози на вакцината беа примени од страна на Американските граѓани вчера и со ова се означи ново поглавје во бојбата против вирусот. САД сега има над 300,000 смртни случаи. Тоа е највисок број на умрени од Ковид-19 од било која друга земја во светот.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote